מחאת יוצאי אתיופיה, בשבוע שעבר (צילום: החדשות, פלאש 90)
מחאת יוצאי אתיופיה, בשבוע שעבר | צילום: החדשות, פלאש 90

מחאת יוצאי אתיופיה צפויה להתחדש: מחאת בני העדה האתיופית צפויה להתחדש הבוקר (שני), אחרי רגיעה יחסית שהורגשה בימים האחרונים בעקבות בקשת משפחתו של סלומון טקה ז"ל להמתין עד תום השבעה. מארגני המחאה איימו לחסום הבוקר את כביש החוף באזור מחלף פולג שליד נתניה. משפחתו של טקה צפויה לעלות לקבר בנם. מובילי המחאה הבהירו: "יוצאים להפגין כדי שלא יהיה סלומון טקה הבא".

 לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

אחרי שמשפחתו של ההרוג ביקשה מהמפגינים לחכות עם המחאה עד לתום השבעה, אירועי המחאה צפויים להתחדש במספר מוקדים במקביל. בנוסף למחאה במחלף פולג, בשעות אחר הצהריים צפויה להתקיים 'צעדת האימהות' יוצאות אתיופיה שתתכנס במחלף השלום.

בשבוע הקרוב המחלקה לחקירות שוטרים צפוייה לסיים להכין את חומרי החקירה של תקרית הירי ולהעבירם לפרקליט המדינה שי ניצן. לקראת חידוש המחאה, חבריו של טקה ז"ל עורכים סוג של חשבון נפש: על המחאה שיצאה משליטה, על המסר שרצו להעביר וגם על מה שהשיגו והפסידו בשבוע ההפגנות הסוער.

"אני לא תומך באלימות שהייתה אבל כשמחינו מתי שקרה המקרה של יהודה ביאדגה שירו בו ומחינו בשקט - אף אחד במדינה לא עשה כלום", אומר אברהם מטיקו. "כולם מגיעים למסקנות של 'יאללה, חסמתם, מגיע לכם'. בואו תחוו את מה שאנחנו חווים מאז העלייה שלנו ואתם תבינו על מה אנחנו נלחמים. על מה מפגינים בכל הארץ? על קוטג'? נו באמת. אנחנו מפגינים על צדק. הם מרגישים את זה כמה שעות, אנחנו מרגישים את זה כבר הרבה זמן".

ודסאלין טיסאי מוסיף: "למה ביבי עכשיו לא הולך למשפחה וגם מתאבל? למה הוא לא מחבק את המשפחה? למה הוא לא מתייחס אליהם? אני לא יכול להגיד לך שאני מרגיש ישראלי. לפני חודש הייתי אומר לך שאני רוצה להתגייס לגולני אבל עכשיו אני כבר לא יודע".