משפחתו של טקה ז"ל בהלוויתו (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות)
הלווייתו של טקה ז"ל | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח - עוד במהלך השבעה - עם אביו של סלמון טקה ז"ל, כך אישרו היום (ראשון) בלשכת ראש הממשלה. במהלך השיחה, כך סיפרו מקורבים שמכירים את תוכן הדברים, אביו של טקה אמר שהוא דורש שהקצין שירה בסלמון יישלח למאסר. "זה לא בידיים שלי. אני סומך על מח"ש ועל רשויות החוק של המדינה שיעשו חקר אמת", ענה נתניהו לוורקה טקה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

קרובים למשפחה שהיו נוכחים בעת השיחה סיפרו על דברים מרגשים שאמר ראש הממשלה לאביו של סלמון. על פי הדיווחים, נתניהו אמר לטקה שייתן לו את מספר הטלפון האישי של העוזר שלו והוסיף: "בכל דבר שאתה צריך - ממש כל דבר, אתה יכול לפנות אליי".

ביום שישי האחרון פורסם ב"אולפן שישי" ריאיון עם אשתו של קצין המשטרה שהירי שלו הוביל למותו של טקה ז"ל. "אנחנו כלואים בתוך דירה, וכל כמה ימים משנים מקום", הסבירה אשתו, בריאיון בלעדי לגיא פלג. "הילדים בוכים הרבה, רוצים לצאת ולפגוש חברים. הם מנסים לשאול שאלות, אבל כרגע אנחנו לא נותנים יותר מדי תשובות". עם זאת, ברור לה שאין מנוס: "לא ניקח את הסיכון".

בריאיון מספרת האישה על הפחד שמלווה את משפחתה מאז האירוע. "תמונות שלנו פורסמו עם כל מיני כתובות נאצה, מתארים מה יעשו לילדים שלנו", שיתפה. "הגיעו גם לטלפון של הילדה - אז לקחתי לה אותו. בגדול ניתקתי את הילדים מהעולם, זה היום-יום שלנו כרגע. אנחנו בקושי ישנים בלילות. הפחד הוא תמידי".

לדבריה, אין קשר בין מוצאו של טקה לפעולות שביצע בעלה. "אני משתתפת בצער המשפחה, אבל חשוד לי להדגיש שרעשי הרקע על עניין הצבע - זה לא אנחנו", הבהירה. "אפשר לשאול מכרים וחברים, אנחנו משפחה שתורמת בסתר גם לבעלי הצבע הכהה".

"אני רוצה להאמין ולקוות שהחקירה מתנהלת בצורה שקטה, ללא רעשי רקע", הוסיפה. "אנחנו מאמינים שהאמת תצא לאור, ומקבלים תמיכה מחברים, מכרים ועוד הרבה אנשים. כל מה שיש לי זה למסור מכאן תודה לכולם".
האישה הוסיפה כי בעלה מקווה לחזור במהרה לשירות במשטרת ישראל. "זו האהבה שלו, השליחות לא מרפה ממנו. הוא מאוד רוצה לחזור", הסבירה. עם זאת, ברור לה כי לא יוכלו לשוב להתגורר בביתם הישן: "אנחנו מחפשים אלטרנטיבות אחרות, כל האופציות פתוחות".