אשקלון מציגה – גן השעשועים הראשון בישראל עבור ילדים הסובלים מאלרגיות מסכנות חיים: בעקבות פניות של הורים לילדים אלרגניים לראש העיר, הוקם מגרש משחקים ציבורי שבו מוצבים שלטים המבקשים מהציבור לא להכניס כלל מזון למתחם. ההורים בירכו: "כך יוצרים קהילה חברתית מכילה וטובה". בחודשים הקרובים צפויים לקום גנים דומים נוספים בעיר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

כל מי שמגיע לגן השעשועים "בוסתן" בשכונת ברנע נתקל מיד בשלטים המזהירים: "בגן זה מתחשבים בילדים עם אלרגיות למזון: הנכם מתבקשים שלא להכניס למתחם הגן דברי מאכל, זה עלול לסכן את חייהם".

ראש העיר תומר גלאם סיפר על הגן: "זה המעט שנוכל לעשות למען הילדים ותחילתו של מהלך רחב להכרה בצרכים שלהם. שרק יהיו בריאים".

גן השעשועים לילדים בעלי אלרגיות למזון (צילום: אלדד עובדיה)
גן השעשועים לילדים בעלי אלרגיות למזון | צילום: אלדד עובדיה

הורים רבים הביעו תמיכה ובירכו על המהלך. שני חיימי, ששני ילדיה סובלים מאלרגיות מסכנות חיים אמרה: "שאפו לראש העיר שלנו שמנחיל מודעות והכרה לנושא הכל כך חשוב. בשם כל ההורים לילדים עם אלרגיה מסכנת חיים ובשם הילדים עצמם אנו מודים לראש העיר ולכל העוסקים במלאכה בנושא חשוב זה". היא קראה להעלות את המודעות ולעזור לילדים הסובלים מאלרגיות למזון.

שני מהצרי יוספיאן, שגם בנה מתמודד עם אלרגיה למזון, סיפרה על היוזמה: "לפני כחודש פנינו לראש העיר בבקשה למצוא פתרון לילדינו האלרגים לסוגי מזון ולהגדיר גן שעשועים שיוכלו ליהנות ממנו. לשמחתנו נענה ראש העירייה לבקשתנו והנחה על בניית גן כזה. זו הזדמנות להודות לו על כך ולבקש מהתושבים שיקפידו לשמור על אופיו של הגן".