משרד המשפטים, ארכיון (צילום: יונתן זינדל/פלאש 90, חדשות)
משרד המשפטים, ארכיון | צילום: יונתן זינדל/פלאש 90, חדשות
מכרז תפור? במרץ האחרון פורסם בפרקליטות מכרז למציאת מזכירה. הוקמה ועדה, רואיינו מועמדים ולבסוף אכן נבחרה מועמדת לתפקיד. אך נראה כי למועמדים שלא נבחרו - כנראה לא היה סיכוי מלכתחילה. מתברר כי אחת המועמדות היא בת בית אצל ראש הוועדה, שהייתה אחראית על בחירת המועמד המתאים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בתחילת השנה פורסם מכרז פשוט בפרקליטות לתפקיד מזכירה - המכרז פורסם באתר ולאחר מכן הוקמה ועדה שבראשה עמדה ניבה לוי, המזכירה הראשית של פרקליטות מחוז מרכז. הגיעו שלל קורות חיים, המועמדים כולם עברו ריאיון ונתנו הסברים, ואחת מהן לבסוף נבחרה.

בהמשך, אחרי שהתחילה המזכירה החדשה לעבוד, הגיעה למשרד תלונה. התברר לפתע כי המועמדת שנבחרה היא כבר שנים בת הזוג של בנו של אותה מזכירה ראשית ניבה לוי, זו שראיינה וגם בחרה אותה. על פי בירור שערכנו נראה שלא אמרה על זה דבר לא למנהליה ולא לחבריה שישבו איתה במכרז.

לאחר גילוי זה הוחלט לפטר את העובדת, שרק התקבלה, מהתפקיד שלה. המזכירה הראשית הוזמנה לשיחת ההבהרה בלבד, לא יותר מזה. העניין משום מה גם נסגר "בתוך הבית" ולא דווח לנציבות שירות המדינה. כך שגם לא נפתחו הליכים משמעתיים נגד המזכירה הראשית.

תגובת הפרקליטות: "מדובר במשרה זמנית של מזכירה זוטרה. לאחר שהתברר בדיעבד כי המזכירה שנבחרה היא חברה של בנה של המזכירה הראשית, שהייתה אחת מהמראיינים למשרה זו, הוחלט להפסיק את העסקתה של העובדת, והובהר למזכירה הראשית כי הכללים האוסרים על ניגוד עניינים חלים גם על מי שאינם בגדר קרובי משפחה".