הפגנות העדה האתיופית יחודשו? אחרי רגיעה יחסית שהורגשה בימים האחרונים, מובילי המחאה מאיימים לחזור לרחובות ואף להחריף את הצעדים. למרות שבני משפחתו של הצעיר סלמון טקה שנורה למוות על ידי שוטר מבקשים דווקא להוריד את גובה הלהבות ובעיקר לא לסגור את שדה התעופה נתב"ג, מובילי המחאה מבהירים היום (שבת) בשיחה עם החדשות: "מבינים את בקשת המשפחה אבל יוצאים להפגין כדי שלא יהיה סלמון טקה הבא".

 לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

בשבוע הקרוב המחלקה לחקירות שוטרים צפוייה לסיים להכין את חומרי החקירה של תקרית הירי ולהעבירם לפרקליט המדינה שי ניצן. במקביל, ביום שני צפוייה להתקיים 'צעדת האימהות' יוצאות אתיופיה שתתכנס בצומת עזריאלי.

ולקראת חידוש צעדי המחאה, חבריו של סלמון טקה ז"ל עורכים סוג של חשבון נפש: על המחאה שיצאה משליטה, על המסר שרצו להעביר וגם על מה שהשיגו והפסידו בשבוע ההפגנות הסוער.

"אני לא תומך באלימות שהייתה אבל כשמחינו מתי שקרה המקרה של יהודה ביאדגה שירו בו ומחינו בשקט - אף אחד במדינה לא עשה כלום", אומר אברהם מטיקו. "כולם מגיעים למסקנות של 'יאללה, חסמתם, מגיע לכם'. בואו תחוו את מה שאנחנו חווים מאז העלייה שלנו ואתם תבינו על מה אנחנו נלחמים. על מה מפגינים בכל הארץ? על קוטג'? נו באמת. אנחנו מפגינים על צדק. הם מרגישים את זה כמה שעות, אנחנו מרגישים את זה כבר הרבה זמן".

ודסאלין טיסאי מוסיף: "למה ביבי עכשיו לא הולך למשפחה וגם מתאבל? למה הוא לא מחבק את המשפחה? למה הוא לא מתייחס אליהם? אני לא יכול להגיד לך שאני מרגיש ישראלי. לפני חודש הייתי אומר לך שאני רוצה להתגייס לגולני אבל עכשיו אני כבר לא יודע".