השר לביטחון פנים, גלעד ארדן, הגיע היום (חמישי) לביקור ניחומים בבית משפחת טקה. שיושבת שבעה על סלמון טקה ז"ל, שנורה למוות בידי שוטר. "באתי בשם ממשלת ישראל ובשמי להביע תנחומים על הכאב שלכם", אמר למשפחה. "מיליוני אזרחים במדינה כואבים את הכאב שלכם. מה שקרה עם סלמון הוא עצוב וטרגי, ואני מקווה שזה יהיה המקרה האחרון. אנחנו לצדכם".‎

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו  

החדשות בנקודות:

# ארדן בפגישה עם משפחתו של סלומון טקה: "מקווה שזה המקרה האחרון"

# ארדן בריאיון: "יש חוסר אמון בחקירות מח"ש"

# מנכ"לית משרד המשפטים: "שהשוטרים לא יירו במי שלא צריך"

"שעות ארוכות חשבתי על האירוע העצוב הזה ועל סלמון ז"ל", המשיך ואמר השר. "אין מילים באמת שיכולות לנחם אתכם, אבל תדעו שהכאב שלכם והכאב על מה שקרה לסלמון זה הכאב של כולנו".

בצאתו מהשבעה אמר השר: "משפחת טקה היא משפחה יקרה, אצילית, מדהימה – שמה שהיה חשוב לה זה שהמוות של סלמון יהיה המוות האחרון, ושאחריו לא נעצים את האיבה והשנאה וההתלהמות בינינו, אלא ננסה למצוא את המאחד, המלכד והמשותף". השר החמיא למשפחה גם על קריאתה לבני העדה, "להניח להפגנות, לאלימות ולמחאה, ולבטא את הצער והכאב בדרכים שלא יסכנו יותר חיים של אף אחד".

גם ראשת עיריית חיפה, עינת קליש-רותם, הגיעה לנחם את המשפחה ואמרה: "הגעתי לנחם את המשפחה. אני משתתפת בצערם ובצער העדה כולה. נסייע ככל שניתן למשפחה".

מוקדם יותר היום אמר ארדן בריאיון לגלי צה"ל כי דרוש בדק בית במח"ש. בריאיון לקרן מרציאנו ואודי סגל בגל"צ הודה: "יש חוסר אמון טוטאלי בחקירות של מח"ש. לא יכול להיות שכל מי שדיבר איתנו בימים האחרון ממציא את הדבר הזה, ובני העדה הם גם לא הסקטור היחיד שמביע ספק ביעילות של מח"ש. זה ודאי מחייב בדיקה של הממשלה".

לדברי ארדן, "אני לא ממהר לשפוט את השוטרים, כי יש הרבה אנשים שהפרו חוק ורוצים להעביר את הנטל לצד השני דרך האשמת שוטרים – אבל כבר שנים ארוכות שיש חוסר אמון בהרבה מאוד פרסומים של הגוף הזה. מח"ש זה חלק מהפרקליטות, גוף שלא אוהב בדרך כלל לבדוק את עצמו, אבל הוא צריך לעשות פה בדק בית".

השר הבהיר כי הוא אינו מאמין שיש צורך בהקמת ועדת חקירה בנושא הירי בסלמון טקה ז"ל. "יש הרבה דיונים בנושא, ראש הממשלה אישית הוא זה שמוביל אותם, ואמי פלמור (מנכ"לית משרד המשפטים) כתבה דוח מאוד חשוב שמיושם בהרבה משרדי ממשלה – אבל כנראה שאנחנו צריכים להאיץ את הדברים", הודה. "יש תופעות של גזענות בחברה הישראלית, ועד שלא נכיר בדבר הזה יהיה קשה לטפל בו עד הסוף".

פלמור השיבה בשידור לדבריו של ארדן באומרה: "לפני מח"ש, צריך שהשוטרים לא יירו במי שלא צריך. העובדה שנשלף נשק מול נערים מטרידה".