יהושע בן פז, תלמיד ישיבה חרדי בן 24 מירושלים הוא הצעיר שטבע למוות בחוף תל אביב. פז ז"ל הותיר אחריו אישה ושני ילדים, שהקטן ביניהם נולד רק לפני כחודש. לאחר שעות ארוכות של חיפושים, הבוקר (שלישי) כוחות השיטור הימי מצאו את גופתו במים וצוות מד"א נאלץ לקבוע את מותו במקום. גיסו שהיה עימו בחוף סיפר: "הוא זעק בשמי אך לא יכולתי לעשות דבר". 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במהלך הלילה התקבל דיווח במוקד מד"א על צעיר שעקבותיו נעלמו סמוך לחוף הדולפינריום שבתל אביב. מרגע קבלת הדיווח, מעט אחרי חצות, החלו כוחות המשטרה וגורמי ההצלה לבצע סריקות בחוף ובים, אך לא הצליחו לאתרו.

חיפושים אחר טובע בתל אביב (צילום: קבוצת "מקור אמין")
חיפושים אחר הצעיר הנעדר | צילום: קבוצת "מקור אמין"

עם אור ראשון הבוקר, חודשו המאמצים לאתר את הצעיר. ספינות שיטור ימי, יחידת הצוללנים, מתנדבים ומסוק משטרתי הוזעקו למקום. גיסו של פז ששהה עימו בחוף סיפר לכתב "בחדרי חרדים" אלי שליזנגר: "הצלחתי להיחלץ בעור שיניי, תוך שאני שומע את גיסי קורא לי בשמי, יותר נכון זועק - אך לא יכולתי לעשות דבר. איך שהגעתי לחוף חיפשתי אותו, לאחר סריקה מהירה הבנתי שהוא לא יצא ומיד חייגתי למד"א".

פארמדיק מד"א דניאל גוס היה במקום לאורך הלילה. "סמוך לחצות הזעיקו אותנו לאירוע טביעה בים סמוך לדולפינריום", הוא סיפר. "הגענו עם ניידת טיפול נמרץ וראינו בחוף צעיר כבן 25 שסיפר לנו שהוא וצעיר נוסף נכנסו לשחות בים, ובשלב מסוים הוא שמע את חברו צועק ומיד לאחר מכן נעלם במים".

חיפושים אחר צעיר שטבע בתל אביב (צילום: קבוצת "מקור אמין")
חיפושים אחר הצעיר הנעדר בים | צילום: קבוצת "מקור אמין"

במד"א מבקשים להדגיש לציבור כי אסור להיכנס למים בחופים שאינם מוכרזים - בשום אופן, בעיקר לא במהלך שעות הלילה או בזמנים שבהם אין מצילים בחופים.

אל תפספסו את ועידת המשפיעים 2019! בואו לראות את נבחרת הכתבים המובילה בישראל במפגשים יוצאי דופן, פנים אל פנים עם האנשים המשפיעים במדינה >>> מהרו להירשם עוד היום