החל מיום ה' - יעבדו במתכונת  שבת (צילום: יאיר אגרנט  כבאות והצלה ירושלים, חדשות)
החל מיום ה' - יעבדו במתכונת שבת | צילום: יאיר אגרנט כבאות והצלה ירושלים, חדשות

יו"ר הסתדרות המעו"ף גיל בר טל שלח היום (שלישי) מכתב חריף לנציב כבאות והצלה רב-טפסר דדי שמחי, על רקע הסכסוך הארוך המתקיים בינו לבין הכבאים. במכתב שנשלח בהעתק לכלל הגורמים הטיח בר טל האשמות קשות נגד שמחי, טען כי הוא פועל מתוך נקמנות נגד העובדים, מונע מהם להתאגד והודיע על נקיטת צעדים במערך הכבאות החל מיום חמישי הקרוב.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

במכתבו מודיע בר-טל לנציב הכבאות על נקיטה בצעדים ארגוניים במערך הכבאות החל מיום ה' 11.7.19. במסגרת הצעדים יעבוד מערך הכבאות במתכונת שבת, עד להודעה חדשה או עד שהמצב ייפתר.

רב טפסר, דדי שמחי (צילום: החדשות)
רב טפסר, דדי שמחי | צילום: החדשות

"בהמשך התנהלותך הכוחנית, צעדייך החד צדדים ורצונך להסלים את מערכת יחסי העבודה העכורה במערך הכבאות , הריני לפנות אליך כדלקמן", נכתב. "לצערי הרב אינך משכיל להפנים כי המערך אשר הנך עומד ברשותו הינו מערך אזרחי וזכות עובדיו להתאגד קבועה בדין".

בר טל המשיך להטיח בשמחי כי הוא מחבל בעבודה המאורגנת בשירותי הכבאות, ואמר שהדבר עלול לפגוע ללא אפשרות תיקון. "אולם, אין ספק שאחרי סיום תפקידך כנציב כבאות והצלה תהיה למחליפך בתפקיד עבודה רבה ומאומצת בשיקום יחסי העבודה במערך ושיקום יחסי האמון בין ארגון הכבאים לנציבות", כתב.

רכב כיבוי אש (צילום: כבאות ירושלים, חדשות)
צילום: כבאות ירושלים, חדשות

במכתב האשימו את שמחי כי הוא מתרכז בלפגוע ולהתעמר בכבאים במקום לנסות לשפר את מערך הכבאות. הם האשימו אותו שהוא מנהל מסע "נקמנות אישית וסגירת עם נציגי ארגון הכבאים ומי שבחר להיות מאורגן בהסתדרות". בנוסף, כתבו כי ערכי הרעות, האחווה והערבות ההדדית לא עומדים בראש סדר העדיפויות שלו.

"אתה פוגע במכוון בפרנסתם, תנאי עבודתם, רווחתם וכבודם של הכבאים באמצעות גזרות שונות ומשונות שלא היה להם אח ורע במערך", האשים בר טל. "כבאים וקצינים ותיקים ומוערכים במערך פורשים בגיל צעיר כי מאסו במלחמה, בחוסר הצדק ו'בקרבות החצר' המתחוללים במערך הכבאות. תחת הנהגתך העובדים הולכים שפופים והארגון כולו סובל מאוירת נכאים, פחד, מורא ורדיפה".

כבאים משתלטים על שריפה (ארכיון) (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות)
כבאים משתלטים על שריפה (ארכיון) | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

בהמשך יו"ר הסתדרות המעו"ף טען כי בעת האחרונה שמחי ביצע מספר מהלכים מהם עולה לטענתו ריח חריף של התנהלות לא תקינה ונקמנות מכוונת בכדי לפגוע בהתאגדות הכבאים.

לסיום כתב בר טל: "נוכח העובדה שאתה מסרב להפעיל את מנגנוני יישוב חילוקי הדעות ולעצור צעדים חד צדדיים, הריני להביא לידיעתך כי החל מיום חמישי יעבור מערך הכבאות לעבוד במתכונת שבת וזאת עד להודעה חדשה. מתכונת העיצומים והיקפם ייקבעו על ידי נציגות העובדים, לא תהיה פגיעה בפעולות מבצעיות".