בשנים האחרונות צלם האופנה וסוכן הדוגמניות עדי ברקן התפכח וחצה את הקווים. בעבר הוא היה מוקף דוגמניות, כעת הוא מוקף ב"נסיכות שלו" - כך הוא קורא לבנות הסובלות מהפרעת אכילה שהוא מלווה. אך כעת, חלק מאותן בנות חולות באנורקסיה שלוו על ידו אוזרות אומץ ובוחרות לחשוף מציאות שונה לחלוטין.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

ג' שלוותה על ידי ברקן מספרת כי כשהייתה לפני אשפוז ובמצב לא טוב מהאנורקסיה ממנה סבלה, ברקן המליץ לה לא להתאשפז בתל השומר: "הוא חושב שהמחלקה הזאת לא מתאימה". מנגד, לטענתה הוא הבטיח לה טיפול פסיכולוגי ולאחר מכן היא מספרת כי הזמין אותה אליו הביתה לישון אצלו.

"הוא מזלזל בבנות"

לטענתה, כשברקן ראה שהיא לא רוצה להיות חלק מזה הוא התנתק ממנה. "הוא מזלזל בבנות עצמן. כשאני רואה בחדשות שעוד פעם הוא מצליח איכשהו להשתחל ולהרצות לבני נוער זה מאוד מתסכל אותי", הוסיפה ג'.

גם א' לוותה על ידי ברקן, שפנה אליה כשהייתה עמוק בתוך המחלה, וזמן קצר לאחר שנפגשו הציע לה לעזוב את הוריה ולעבור לגור אצלו. "הוא אמר בהתחלה 'בואי תישני פה קצת, את בדיכאון, בואי תישארי כבר'. לאט לאט זה נהיה יותר ויותר: 'המשפחה שלך לא תומכת בך, הם עושים לך רע'", מספרת א', שמוסיפה כי הרגישה שברקן עושה לה "שטיפת מוח".

א' הוסיפה כי ברקן מתעסק עם סמים ואלכוהול ומעשן הרבה. "את יושבת ועושים שכטה והוא מוציא עוד כל מיני דברים. הוא מעשן כל הזמן מהבוקר עד הערב", אמרה והוסיפה: "אין לך סיבה לשבת ולהתייעץ איתו, רוב הסיכויים שהוא יגלגל לך ג'וינט, יעשן לך מול הפנים ויציע לך גם".

"הכל שקר"

באחד המקרים שהגיעו אלינו, אותו ליווי צמוד כלל גם לקיחת כספים. "הוא מנצל בחורות שהן במקום הכי גרוע בחיים שלהן כדי להוציא מהן ומהמשפחה שלהן את כל מה שיש להן", סיפרה א'. היא הוסיפה כי ברקן הוציא ממנה כספים ולא החזיר לה אותם: "נשארתי עם חובות שהוא ביקש ממני לקחת ואמר לי שהוא ישלם אותם ופשוט נעלם".

ברקן הבטיח בפנינו שעמותה בבעלותו כוללת גם דיאטנים ופסיכולוגים, אלא שכשהתקשרנו לאחד השמות שהוא מסר לנו התברר סיפור שונה בתכלית. נ', שעבד בעבר עם ברקן, סיפר: "אני באמת אומר, כל אמא שחושבת שהוא יציל לה את הילדה - זה סכנת נפשות".

למרות כל העדויות ברקן מכחיש את הטענות. הוא טוען שלא היה ניצול רגשי, לא מגורים משותפים וגם לא לקיחת כספים. לטענתו הוא מימן את כל העלויות השונות והוא גם מכחיש שהוא הציע סמים לאותן בנות. בפגישה עם נציגה של חדשות 12, ברקן אמר בהקשר לטענות שהעלתה בפניו: "הכל שקר, זה לא קשור אליי".

תגובת עדי ברקן: "למעט שני מקרים, האחד לפני 17 שנה שבו התארחה בדירה נערה שהייתה דיירת רחוב, ובמקרה נוסף, נערה שהתארחה בביתו למספר שעות ובתיאום עם אביה, לא גרות ולא מתארחות נערות בדירתו. עדי ברקן אינו מטפל ואינו גורם רפואי כלל. הוא השקיע את 17 השנים האחרונות ללוות נערות ונשים במצוקה. היחידה שטוענת שכל הקשר מבוסס על מניפולציה היא ל', שהתראיינה בעבר. כאבה מובן אך אין לו קשר למציאות. מאות נערות ובני משפחה שחוו את החברות והליווי של ברקן בצירוף אנשי מקצוע, אומרים את ההיפך. מעולם לא התקבל ולא נלקח שקל אחד מנערה חולה, מבן משפחתה או מגוף ממשלתי. ברקן מעולם ולעולם לא יחלוק על הרופאים בקשר לאשפוז או יורה לאדם שרופא הורה לאשפוזו לחדול מהאשפוז".