תפילה המונית בכותל (צילום: מצלמות הכותל, חדשות)
תפילה המונית בכותל | צילום: מצלמות הכותל, חדשות

יומיים אחרי מחאת יוצאי אתיופיה שגלשה לאלימות, חסימת צירים ופקקי ענק שנמשכו שעות רבות, החלה הבוקר (חמישי) תפילה המונית בכותל המערבי במחאה על הריגת סלמון טקה ז"ל שנורה על ידי השוטר. במשטרה יחליטו בשעות הקרובות על היקף הכוחות שיוצבו בכבישים ובצמתים בשעות אחר הצהריים. משפחתו של טקה ז"ל ביקשה להרגיע את הרוחות עד אחרי השבעה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הוריו של טקה ביקשה אמש מהציבור להפסיק את האלימות ולהרגיע את הרוחות. הם פנו למפגינים וקראו להמתין עם המחאות וההפגנות עד לסוף השבעה ונראה שבקשתם נשמעה ומספר המוחים אתמול היה נמוך בהרבה מאשר ביום שלישי.

מהשעה 8:00 הגיעו המתפללים, בני העדה האתיופית לכותל המערבי לתפילה המונית. "בעקבות המצב שנוצר בקהילה בשבוע הזה עקב הריגת הנער סלמון טקה ז"ל על ידי קצין משטרה בדם קר", נכתב בהזמנה. "המנהיגות הרוחנית - הקייסים יוצאים לתפילה המונית".

מחכים למפגינים, מחאה בהיקף מצומצם (צילום: חדשות)
מחכים למפגינים, מחאה בהיקף מצומצם | צילום: חדשות

במשטרה עוקבים אחר ההתבטאויות וחילופי המסרים ברשתות החברתיות ורק בשעות הקרובות יחליטו על היקף ההיערכות ופריסת הכוחות שתוצב אחר הצהריים בצמתים ובכבישים.

אתמול הציבה המשטרה אלפי שוטרים ולוחמי מג"ב בכל מוקדי החסימות, אך בשל בקשת משפחת טקה להרגיע את הרוחות והכוננות המוגברת המחאה התחדשה באופן מצומצם בלבד וכל חסימה נפתחה תוך דקות ספורות ולא נרשמו הפרות סדר משמעותיות.

אביו של סלומון ז"ל, בהפגנה לאחר מותו (צילום: פלאש 90, מאיר וקנין, חדשות)
ביקשו להרגיע את הרוחות, משפחתו של טקה ז" | צילום: פלאש 90, מאיר וקנין, חדשותבמשטרה הבהירו כי גם היום לא תתאפשר חסימת צירים. "חסימת צירי תנועה הינם מעשה אסור על פי חוק", הדגישו. "לצד הכלה ואיפוק משטרתי רב כלפי מפגינים מתוך ניסיון לאפשר להם לבטא את מחאתם, לא נאפשר את המשך חסימת הצירים באופן שיוביל לפגיעה משמעותית באזרחים".