הדגל בספריה שחולל סערה (צילום: חדשות)
הדגל בספריה שחולל סערה | צילום: חדשות

הדגלון של עובדת העירייה חולל סערה: עובדת בספריה העירונית בחיפה שעל שולחנה מונח דגל גאווה מזה כ-4 שנים, נדהמה לגלות כי הדגל הצבעוני מפריע לחלק מהמבקרים במקום. לפני כשבועיים, הגיע תושב דתי לספריה - וכשהבחין בדגל שמונח על השולחן של העובדת, הוא פנה בתלונה לעירייה - וסיפר על כך לתושבים נוספים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו   

לאחר פנייתו, החלו להתקבל שיחות של תושבים דתיים נוספים לספריה, שביקשו מהעובדת להסיר את הדגל - זאת למרות שמדובר בדגלון שהוצנע בין חפציה האישיים של העובדת ולא נתלה באופן בולט במקום. כתוצאה מהתלונות שהחלו להצטבר, פנו גורמים בעירייה לראש עיריית חיפה, עינת קליש-רותם, על מנת להבין כיצד יש לפתור את הסוגיה.

כך היא השיבה להם: "לשיטתי יש להיות רגישים מאוד עם הבעת עמדות אישיות במקומות עבודה שנותנים שירות לציבור הכללי ולהימנע מזה ככל הניתן. בביתנו הפרטי ניתן לעשות ככל שנחפוץ, ואילו במקום עבודה ציבורי עלול להיות בזה טעם לפגם".

תומכת במתלוננים. ראש עיריית חיפה (צילום: החדשות)
תומכת במתלוננים. ראש עיריית חיפה | צילום: החדשות

בעקבות תשובתה של ראש העיר, העובדת התבקשה להסתיר את הדגל שהיא בחרה להציב לפני 4 שנים - מאז הרצח של שירה בנקי ז"ל במצעד הגאווה בירושלים. העובדת נפגעה מאוד וסיפרה לחדשות שמבחינתה, לא מדובר בפרובוקציה - וכי מדובר במרחב הפרטי שלה. תושבים ששמעו על המקרה החליטו לתמוך בספרנית ולצאת להפגין מחר מול רחבת העירייה.