תרומת חציר בגלבוע (צילום: השומר החדש, חדשות)
תרומת חציר בגלבוע | צילום: השומר החדש, חדשות

ערבות הדדית בגלבוע: חקלאים בעמקים ובגלבוע התגייסו לתרומת כ-30 באלות של חציר למשק משפחתי בו נשרפו כ-600 באלות ביום חמישי האחרון. השריפה – שמקורה ככל הנראה בהצתה – כילתה את האספקה שאוכסנה במתבן, שכללה מלבד הבאלות גם את מרבית המזון אותו קיבלו בעלי המקום להאכלת הכבשים שברשותם – אספקה שהגיעה רק לפני כחודש, ואמורה הייתה לשמש אותם למשך החודשים הקרובים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הנזק שנגרם למתבן, שבבעלות האחים שלמה ובני דורי, נאמד ביותר ממיליון שקלים. לכבוד החג, החליטו החקלאים באזור באופן ספונטני להתגייס למען האחים דורי כדי לסייע להם ולאפשר להם לחגוג את ראש השנה בהקלה מסוימת. חברי השומר החדש הם שניצחו על הפרויקט, ואף תרמו את משאית ההובלה ששינעה את הבאלות.

"חקלאות היא ערך בשבילנו" (צילום: השומר החדש, חדשות)
"חקלאות היא ערך בשבילנו" | צילום: השומר החדש, חדשות

"חקלאות בשבילנו היא לא רק דרך חיים, אלא ערך", הסביר ראש המועצה עובד נור. "החקלאים שלנו הם תמיד סיבה לגאווה, מייצגים אותנו בכבוד ומראים את פניה היפות של המדינה כולה. לצערי, האירוע המרגש בערב החג מגיע לאחר רצף של אירועים חמורים, המבטאים שוב את היעדרותה של ההתיישבות מסדר יומה של הממשלה ושלטון החוק. הממשלה חייבת לפעול להקמת כוח שיטור כפרי שיהיה באחריות המועצה. רק ככה נוכל להחזיר את הביטחון לחקלאים".