ארכיון (צילום: דוברות המשטרה, חדשות)
הבריכה במגדל בה טבעה ילדה לפני כ-3 שבועו | צילום: דוברות המשטרה, חדשות

במשך כשבוע נאבקו הרופאים על חייה של ענאל כהן בת השלוש, שטבעה בבריכה ביתית במושב מיטב באזור הגלבוע ונפגעה אנושות, אך הבוקר (חמישי) נאלצו לקבוע את מותה בבית החולים העמק. הלוויתה תתקיים בשעה 15:30 בבית העלמין גן-נר.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

חובשים ופרמדיקים של מד"א שהוזעקו לבית במושב מיטב בעקבות הדיווח על טביעת הפעוטה העניקו לה טיפול ראשוני ופינו אותה לבית חולים העמק בעפולה, תוך כדי ביצוע פעולות החייאה. בבית החולים היא הועברה למחלקת טיפול נמרץ לילדים, ומצבה הוגדר אנוש. אחרי כשמונה ימים שבהם ניסו הרופאים להצילה הבוקר היא נפטרה.

חובש מד"א טל כהן שהעניק לפעוטה טיפול ראשוני לאחר הטביעה סיפר אז: "כשנכנסתי לחצר הבית ראיתי ילדה כבת 3 שוכבת מחוסרת הכרה, ללא דופק וללא נשימה בסמוך לבריכה ממנה נמשתה. יחד עם חובשים נוספים של מד"א שהגיעו למקום התחלנו את הטיפול וביצענו בה פעולות החייאה מתקדמות. פינינו אותה לבית חולים העמק כשהיא במצב קריטי ותוך כדי שהמשכנו לבצע פעולות החייאה".

טביעה זו מתווספת למקרים נוספים ורבים שהתרחשו בחודשים האחרונים. לפני כחודש ילדה כבת חמש טבעה למוות בג'קוזי בצימר במגדל. חובשים ופרמדיקים של מגן דוד אדום העניקו לה טיפול רפואי במקום, וביצעו בה פעולות החייאה. היא פונתה לבית החולים פורייה בטבריה במצב אנוש ושם נמשכו מאמצי ההחייאה, אולם לבסוף נאלץ הצוות הרפואי לקבוע את מותה.