התגובה הראשונה של עיריית רחובות
התגובה הראשונה של עיריית רחובות | צילום: פייסבוק, חדשות

התגובה הציבורית ל"שיימינג" לעובד המבוגר הפכה את ההחלטה: עובד ניקיון מבוגר שמועסק בעיריית רחובות תועד על ידי אחד התושבים כשהוא יושב בזמן ההפסקה שלו ושותה בירה. תושב העיר העלה את התמונה לדף הפייסבוק של העירייה והתלונן על התנהגותו של העובד, שלדבריו ישב ושתה ולא עשה את עבודתו כראוי. זמן קצר לאחר מכן העובד פוטר - אך ההחלטה לא האריכה ימים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"הבוקר בשעה 09:13 כמו בכל בוקר ראיתי את עובד הניקיון יושב בפסגת השקם", כתב התושב בפוסט שפורסם בשבוע שעבר. "מקובל עליי שגם לאדון מגיעה הפסקה, אבל זה שהוא שותה בירה בעייתי בעיניי, וזה קורה כל יום. יש לציין שהרחוב רחוק מלהיות נקי".

בעיריית רחובות הגיבו לתושב בתוך זמן קצר ופנו למנהלו של המנקה בחברת הקבלן שמעסיקה אותו. בעקבות פניית העירייה העובד פוטר. בדף הפייסבוק של העירייה ענו לתושב, הודו לו על הפנייה ובישרו לו שהעובד ננזף וסיים את העסקתו בעירייה, מבלי שזומן לשימוע. "תודה רבה שהסבת את תשומת ליבנו", הגיבו בעירייה. "ההתנהלות כפי שתוארה חמורה מאוד בעינינו ומיד פנינו לקבלן. העובד ננזף ושוחרר מעבודתו בשירות עיריית רחובות".

מנקה הרחוב שפוטר
מנקה הרחוב שפוטר ואז הוחזר לעבודה | צילום: פייסבוק, חדשות

התגובות הזועמות של תושבי העיר לא איחרו לבוא ורבים התלוננו על כך שהעובד פוטר. "עצוב מאוד שזה הפתרון", כתבה גולשת. "אבוי לעירייה", ציינה גולשת אחרת. "קחו אחריות, תחזירו את האיש לעבודה", כתב גיא, תושב העיר שהוסיף: "פיגוע התאבדות יחצ"ני לעירייה. במקום להבין שעשו לאיש שיימיניג בפייסבוק ולגלות רגישות, הם העדיפו לדווח עליו למעסיק שלו שפיטר אותו".

בעקבות התגובות בעמוד הפייסבוק של העירייה, הפוסט המקורי של הגולש שהתלונן נמחק - והעובד הוחזר לעבודה. בעיריית רחובות מסרו בתגובה: "משהובא הדבר לידיעת ראש העיר, ביקש מהקבלן שלא לשחרר את העובד מעבודתו. הקבלן ערך עם העובד שיחה לחידוד הנהלים, והוא נשאר בעבודתו".

ליצירת קשר עם הכתבת: avivitm@ch2news.co.il