"כשסיפרתי לילדים שלי על הרעיון להקים נמל תעופה על שם אילן ואסף, אמרתי להם תחשבו על כל שדות התעופה שאנחנו מכירים בעולם, אנשים שעשו פריצת דרך משמעותית, ששינו את ההיסטוריה": במילים אלה בחרה רונה רמון לשתף את הנוכחים בטקס שהתקיים בנמל התעופה הבינלאומי 'רמון' על שם אילן ואסף רמון. הטקס במעמד שר התחבורה ישראל כץ התקיים הבוקר (שני) לאחר טיסת ההסמכה הראשונה שנחתה בנמל שבתמנע, ליד אילת.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

הטיסה בוצעה במסגרת תרגיל ההסמכה של נמל התעופה, ומדובר בצעד נוסף לקראת פתיחתו הצפויה בעונת החורף הקרובה. התרגיל מצטרף לשורה ארוכה של פעולות הנדרשות כדי לקבל את אישור רשות התעופה האזרחית לפתיחת הנמל.

רמון בנמל התעופה על שם בעלה ובנה באילת (צילום: סיוון פרג', חדשות)
רמון וכץ בנמל התעופה, היום | צילום: סיוון פרג', חדשות

בתחילת התרגיל הוסר הלוט מעל השלט הנושא את שמם של אילן ואסף ז"ל. המקום נקרא על שמם כאות הערכה והוקרה של המדינה למשפחת רמון. "אין דבר יותר סמלי ומתאים להנצחת שני האישים החשובים שתרמו כה רבות למדינת ישראל ולקרוא על שמם את נמל התעופה", אמר כץ.

רונה רמון הוסיפה בטקס: "היום, כשאמרנו שהחיינו זה גרם לי להתרוממות נפש. זו עוד עובדה שחלומות מתגשמים. המבנה היפהפה שעומד מאחורינו מנציח את אהוביי אסף ואילן. אני 15 שנים עוסקת בבניית מורשת של גיבור לאומי ולא ידעתי מה זה בכלל. כשסיפרתי לילדים שלי אמרתי להם - תחשבו על כל שדות התעופה שאנחנו מכירים בעולם והנה הכבוד הזה נפל גם בחלקם של יקיריי, והם לא ידעו שהם כאלה - פורצי גבולות, דמויות להערכה והשראה".

בניית הנמל בתמנע (צילום: חדשות 2)
בניית הנמל בתמנע | צילום: חדשות 2

בהודעת שר התחבורה נמסר כי נמל התעופה הבינלאומי "רמון" נבנה בסטנדרטים הגבוהים ביותר של בטיחות. הנמל ממוחשב לחלוטין ומרושת במערכות טכנולוגיות מהמתקדמות בעולם. שדה התעופה החדש יכלול מערכת בידוק ביטחוני עצמאי לטסים משדות התעופה הפנים ארציים מאילת, שדה דב ונתב"ג.

"לא מובן מאליו שתוך חמש שנים מהנחת אבן הפינה השדה עומד", הוסיף כץ בטקס. "אני קיבלתי את ההחלטה לפתוח את השדה כאן. הצעתי לרונה לקרוא למקום על שם אילן ואסף והיא נענתה בחיוב. אנחנו גם מקדמים את הרכבת לאילת, ואני מבטיח שהנסיעה לעיר תארך כשעתיים וחצי".