שרית חדד (צילום: מאיר ברכיה, חדשות)
שרית חדד. ארכיון | צילום: מאיר ברכיה, חדשות

מחאה בקריית ארבע לקראת הופעתה הצפויה של הזמרת שרית חדד במערת המכפלה בחברון לפני יום הכיפורים כחלק מהכנס "הכי קרובות לאמא". ברחבי היישוב נתלו שלטים בגנותה של הזמרת שקוראים לביטול האירוע. "קולה קול ערווה", נכתב בהודעה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

"ואם לא די בכך", נכתב. "היא נוהגת להופיע בזימרת תועבה בחתונות מוחצנות של בעלי הנטיות ההפוכות. ותחת אשר היה צריך להישמע בכל רחובות קריה זעקות שבר הצילו! הצילו! כי כבר אחזה אש של טומאה בקירות הבית וכל בית חברון הקדושה נמצאה בסכנה נוראה. דואגים מארגני כינוס התועבה לזרות חול בעיני הציבור כאילו עולם במנהגו נוהג ומאומה לא אירע".

המודעות שנתלו בהר חברון (צילום: חדשות)
המודעות שנתלו בהר חברון | צילום: חדשות

במודעות הופנו גם ביקורות כלפי האוכלוסייה החרדית במקום. "כל החרדים לדבר ה' שנאבקו בגזירת פתיחת הבריכה המעורבת בקריית ארבע, נאלמו דום וקולם לא יישמע", נכתב. "יושבים באפס מעש ועושים יד אחת עם מביאי זמרת התועבה".

"עלינו להתעשת כעת", קראו כותבי המודעה. "בטרם יבוא השמש ויחשיך. לפני שינטו צלילי ערה, לפני שנהיה צועקים על העבר. כעת בזמן שהחרב החדשה של התועבה מונפת ומונחת על הצוואר, נצא בזעקות שבר מחרידות, ונזעיק שמיים וארץ נגד מופע התועבה".

מהיישוב היהודי בחברון נמסר בתגובה: "איננו עוסקים ברכילות ואיננו מקשיבים ללשון הרע. אנחנו מודים לזמרת שרית חדד שזו הפעם השלישית שהיא מגיעה בהתנדבות מלאה למופע המיוחד והקדוש למרגלות מערת המכפלה ומחברת את כלל הציבורים בעם ישראל למקום הקדוש ולאווירה המיוחדת ביחד עם הרבנית ימימה מזרחי והזמרת רוחמה בן יוסף".

"האירוע מיועד לקהל הרחב שרוצה להגיע ולהתחבר לאבות ולאמהות, בעידוד הרב המקובל הרב יעקב עדס. האווירה במופע מחברת ומרוממת ובזכותה אלפי נשים מכלל המגזרים יזכו להתחברות ותשובה".