הנכים והזקנים חוזרים לרחובות: הערב (שלישי) הורגשו בצומת עזריאלי שיבושי תנועה וחסימות כבישים לסירוגין בעקבות עשרות מפגינים שהגיעו למחות על גובה קצבת הנכות והזקנה שלהם. נתיבי איילון וכלל הדרכים שנחסמו מוקדם יותר, נפתחו לתנועה סמוך לשעה 21:30. המוחים הבהירו כי הם דוחים את ניסיונות הממשלה ולא מסתפקים בהעלאה שקיבלו אלא דורשים להשוותה לשכר המינימום.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו  

עשרות המפגינים קראו "בושה", ונשאו שלטים נגד הממשלה שעליהם נכתב בין ביתר: "לא רוצים צדקה", ו-"אנחנו עם הקשישים והנכים, לכחלון לא מצביעים". בתחילת החודש התחדש מאבק הנכים לאחר שפעילי הארגון "הנכים הופכים לפנתרים" חסמו לזמן קצר את הכניסה לטרמינל 3 בנתב"ג בשיאה של עונת התיירות.המסר של הנכים: לא יהיו פשרות (צילום: החדשות)
המסר של הנכים: לא יהיו פשרות | צילום: החדשות

אייל כהן, מוביל המאבק מטעם הארגון, אמר: "היום זה היום של כלל הנכים והקשישים במדינת ישראל להראות ולהעביר מסר ברור למובילי העם ובתוכם ראש ממשלת ישראל נתניהו, שר האוצר מר משה כחלון ושר הרווחה מר חיים כץ כי הנכים לא ישתקו וימשיכו במאבק העיקש עד להעלאת קיצבאות הנכות לגובה שכר המינימום".

שיבושים בנתיבי איילון (צילום: החדשות)
שיבושים בנתיבי איילון | צילום: החדשות

לדבריו, "המסר הוא ברור וחד ולא יהיו פשרות בנושא. ככל שממשלת ישראל תיבחן אותנו כך המאבק ילך ויקצין למקומות שמדינת ישראל לא ראתה כמותם".

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אומנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה – וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il/