הפגנה של קהילת הלהט"ב (ארכיון) (צילום: החדשות)
מחאת הלהט"ב בתל אביב, לפני שבועיים | צילום: החדשות

העיתון מקור ראשון המיועד לציבור הדתי-ימני סרב לפרסם מודעה של בוגרי הציונות הדתית מהקהילה הגאה מבלי שיחתמו על כתב שיפוי ולפיו הם מחויבים לפצות את העיתון "על כל נזק שייגרם עקב הפרסום, ובפרט על עזיבת מנויים שהמודעה "תפגע ברגשותיהם". על פי ההודעה שנשלחה לאחראית על המודעה, על כל מנוי שהיה עוזב את העיתון, האחראים היו צריכים לשלם 960 שקלים ומע"מ. בשל התנאים הללו וחוסר ההוגנות לטענתם, מחברי המודעה ויתרו על הפרסום בעיתון והחליטו להגיש תביעה נגדו בגין אפליה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו   

בשיחה שקיימה פעילת הקהילה הגאה בציבור הדתי, זהורית שורק, עם האחראי בעיתון על הפרסומים, הובהר לה כי הדרישה לחתום על מסמך שיפוי חוזרת על עצמה בכל פרסום של מודעות עם תוכן פוליטי. לדברי האחראי, גם תנועות ימין שמפרסמות מודעה צריכות לעשות כן.

על המודעה כאמור היו חתומים עשרות בוגרי הציונות הדתית והם הביעו בה מחאה על מכתב הרבנים שיצא נגד חברי הקהילה הגאה. בין היתר נכתב במודעה: "אנו, שגדלנו על ערכי ואהבת לרעך כמוך וחביב אדם שנברא בצלם כואבים היום את הזלזול, ההדרה והתוקפנות חסרת האחריות מצד רבים מרבני הנהגת הציבור הדתי, נגדנו ונגד אחינו ואחיותינו".

המודעה שביקשו לפרסם במקור ראשון (צילום: חדשות)
המודעה שביקשו לפרסם במקור ראשון | צילום: חדשות

"אנו שהתמודדנו עם המורכבות של חיים כלהט"בים בחברה הדתית, שבנינו בתים והקמנו משפחות, שזכינו באהבה ובתמיכה, יודעים וחשים שגם בקרב הקהילות הדתיות שבהן גדלנו, ישנם ניצנים הולכים וגדלים של קבלה וסובלנות כלפינו וכלפי הקהילה הלה"טבית, וכי ישנם רבים מקרב הציבור הדתי המאמינים כי גם לנו יש מקום בו כשווים".

החתומים על המודעה סיכמו את דבריהם בכך שהם "חפצים להעמיק ולהרחיב את הדיאלוג והשיח בינינו לבין העולם שבו גדלנו והתחנכנו, ומושיטים מפה יד מזמינה לכל מי שתורתו "דרכיה דרכי נועם וכל נתיבותיה שלום".

ממקור ראשון נמסר בתגובה: "מקור ראשון כבר פרסם בעבר מודעות מטעם ארגוני להט"בים. הוא לא הביע התנגדות לפרסום גם במקרה הזה, אך בעצה אחת עם יועציו המשפטיים התנה זאת בקבלת מסמך שיפוי על נזקים אפשריים שייגרמו לו כתוצאה מהפרסום, כמקובל בעת פרסום מודעות בעלות תוכן העשוי לפגוע ברגשות חלק מהקוראים".

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אמנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה – וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il/