מצעד הגאווה בירושלים (ארכיון) (צילום: יונתן סינדל, פלאש 90, חדשות)
מצעד הגאווה בירושלים. ארכיון | צילום: יונתן סינדל, פלאש 90, חדשות

על רקע הסערה סביב חוק הפונדקאות שעבר בכנסת, כ-30 אלף משתתפים צפויים להגיע למצעד הגאווה בירושלים שיתקיים ביום חמישי הקרוב. 2,400 שוטרים ולוחמי מג"ב גלויים וסמויים יאבטחו את האירוע הרגיש בסיוע המערך האווירי של המשטרה ומצלמות העירייה. נינט טייב, מירי מסיקה ודנה אינטרנשיונל צפויות להיות בין האמנים שיופיעו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

המשטרה השלימה את ההיערכות למצעד ועל אבטחתו יפקחו מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך בעצמו יחד עם מפקד משטרת ירושלים. נכון לעכשיו אין התרעות לניסיונות חבלה במצעד. על פי ההערכות יורגשו עומסי תנועה כבדים בעיר. כניסה למשתתפים תותר רק מארבעה מעברים שבהם כל אחד יעבור בדיקה גופנית ויקבל צמיד מזהה. המשטרה הקצתה גם מקום מיוחד לאנשי ארגון להב"ה שמתכוונים להפגין נגד קיום המצעד.

מסלול המצעד והחסימות (צילום: דוברות המשטרה, חדשות)
מפת החסימות המלאה | צילום: דוברות המשטרה, חדשות

המשטרה תפרוס באזור המצעד מאות שוטרים וכוחות מג"ב בכמה מעגלי אבטחה. הצועדים יתכנסו בגן הפעמון החל מהשעה 15:45, ובשעה 17:15 ייצעדו לכיוון גן העצמאות דרך הרחובות פלומר, קרן היסוד, המלך ג'ורג', הלל, מנשה בן ישראל.

חסימות הצירים:

הרחובות שבהם יעבור המצעד ייסגרו לתנועה כבר בשעה 15:00, כמו גם הרחובות המובילים אליהם וייפתחו עם התקדמות הצועדים. אלה הרחובות שייסגרו: אגרון, הלל, המלך ג'ורג' ייסגר מרחוב קרן היסוד ועד לרח' בארי. כמו כן ייסגרו גם הרחובות אלחנן, שלום עליכם, מאפו, אחד העם, עזה (מארלוזרוב עד כיכר פריז), אבידע, קק"ל, ההסתדרות.

ארכיון (צילום: יונתן סינדל, פלאש 90, חדשות)
2,400 שוטרים יאבטחו | צילום: יונתן סינדל, פלאש 90, חדשות

מהמשטרה נמסר שבמסגרת ההערכות וכחלק מהפעילות לשמירה על הסדר הציבורי, שלום הציבור ובטחונו, תערוך המשטרה בידוק לבאי המצעד בכניסות. זאת, בהתאם להוראות חוק הסמכויות לשם שמירה על בטחון הציבור ובתיאום עם מארגני המצעד.

30 אלף איש צפויים לצעוד. ארכיון (צילום: גילי יערי / פלאש 90, חדשות)
כ-30 אלף משתתפים צפויים להגיע | צילום: גילי יערי / פלאש 90, חדשות

הכניסה והיציאה ממסלול המצעד תתאפשר אך ורק דרך שטח הכינוס בגן הפעמון ובכיכר פריז. מהמשטרה נמסר כי הנהגים מתבקשים לגלות סבלנות ולהישמע להוראות השוטרים, ולהיות קשובים לדיווחים שיועברו באמצעות התקשורת. אפליקציית WAZE תעודכן ברחובות החסומים ועם פתיחתם לתנועה.

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אמנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה – וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il/