פבלו רוזנברג השתתף לאחרונה בקמפיין לעידוד ראשי ערים להוסיף פסי האטה בכבישים, בייחוד במקומות שבהם מסתובבים ילדים רבים. לחדשות Online אמר רוזנברג כי הטרגדיה המשפחתית שפקדה אותו עם מות אביו במהלך חציית כביש השפיעה על התגייסותו לטובת הקמפיין. בסרטון שפורסם הוא נראה נוהג ברכב במהירות איטית ומסביבו נהגים רבים הצופרים וצועקים עליו אך הוא ממשיך בשלו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

"מותם של הולכי רגל בכבישים הוא לא גזירה משמיים. אפשר וחייבים לצמצם את זה. בסופו של דבר מדובר במודעות של הנהגים ובריכוז והזהירות שלהם כשהם על ההגה", הדגיש רוזנברג. "התופעות האלה של נהגים שמתעסקים בטלפונים תוך כדי נהיגה בפירוש עולה בחיי אדם".

הזמר המצליח הסביר עוד כי עכשיו, בזמן החופש הגדול, אלפי ילדים מתרוצצים ברחובות וקשה לצפות מילד צעיר לעירנות מקסימלית ושיקול דעת בוגר. כך גם לגבי האוכלוסייה המבוגרת, שעירונותה ותנועותיה איטיות יותר והם נמצאים בסכנה בכל פעם שהם חוצים את הכביש.

עם זאת ציין כי אין לו ציפיות גבוהות מהנהג הישראלי הממוצע, וכי למרות פנייתו לנהגים, אין לו כל אשליות בעניין. "הנהג הישראלי הממוצע נוסע בצורה מסוכנת. אסור לסמוך רק עליו בעניין", הבהיר. "ראשי ערים - יש לכם אחריות ישירה לשלום האזרחים בכבישים. בכל מקום שאפשר וצריך, חובה עליכם לשים פסי האטה. אין פה שום שיקול אחר מלבד בריאות האזרחים וחייהם".

"מותם של הולכי רגל בכבישים הוא לא גזירה (צילום: פלאש 90, חדשות)
"מותם של הולכי רגל בכבישים הוא לא גזירה | צילום: פלאש 90, חדשות


מעמותת "אור ירוק" נמסר כי 13 ילדים נהרגו מתחילת השנה בתאונות דרכים - שבעה מהם הולכי רגל. עוד הוסיפו כי מדינת ישראל היא אחת המדינות המסוכנות ביותר להולכי רגל מקרב המדינות המתקדמות.

"הנושא יקר מאוד לליבו של פבלו רוזנברג, שהתנדב להופיע בקמפיין ללא תמורה מתוך שליחות והבנה כי תאונות דרכים אינן גורל משמים וכי ניתן להציל את הילד הבא", נכתב בהודעת העמותה. "ייחודו של הקמפיין ההומוריסטי בכך שהוא לא מפנה אצבע מאשימה כלפי הציבור כמו הקמפיינים שמתנהלים לאחרונה, אלא מטיל את האחריות על ראשי הערים ופונה אליהם בדרישה להתקין פסי האטה ולצמצם את הסיכון של הילדים שלנו להיפגע בתאונת דרכים".

ליצירת קשר עם הכתבת: avivitm@ch2news.co.il