הרב אריאל נזרית, אביה של אביטל בת ה-5 שטבעה אתמול למוות בצימר בצפון סיפר היום (שלישי) על התחושות הקשות. "שמרנו עליה מכל משמר", סיפר להחדשות Online. "כשהבורא רוצה אי אפשר לתפוס את הנשמות".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"יש אנשים שלא זוכים לבנות, לבנים או לילדים", אמר. "אנחנו זכינו לבנים, בנות וילדים. זכינו במשך ארבע וחצי שנים לא היינו מוותרים עליה גם אם היינו יודעים מראש - שווה לקבל את המתנה הזו גם לארבע וחצי שנים"..

הרב נזרת: "מודים על התמיכה" (צילום: החדשות)
הרב נזרת: "מודים על התמיכה" | צילום: החדשות

נזרית הודה על התמיכה הרבה שמקבלת המשפחה. "תאהבו אחד את השני", העביר האב מסר. "את החיבוק של עם ישראל אנחנו מרגישים מכל קצוות הארץ. אנחנו שולחים אהבה לכל עם ישראל. תודה לכל מי שחושב עלינו". 

אביטל רחל נזרית בת ה-5 הובאה הלילה (בין שני לשלישי) למנוחות. לאחר חקירה ראשונית של המקרה, בעל הצימר עוכב לחקירה על ידי המשטרה בחשד שהעסק אותו ניהל פעל ללא רישיון.

ארכיון (צילום: דוברות המשטרה, חדשות)
בעל הצימר עוכב לחקירה | צילום: דוברות המשטרה, חדשות

מתחקור ראשוני שביצע כוח המשטרה שהגיע לצימר, עלה כי בני המשפחה נפשו בצימר בחופשה משפחתית ובעת ששהו בבריכה - הילדה טבעה למוות. לפי נתוני ארגון בטרם, מדובר בילדה ה-29 שטבעה למוות מתחילת השנה (כולל הרוגי אסון נחל צפית). לשם השוואה, בשנת 2017 כולה טבעו למוות 15 ילדים.

אביטל רחל נזרית נמשתה אתמול כשהיא מחוסרת הכרה מהג'קוזי בצימר במגדל. חובשים ופרמדיקים של מגן דוד אדום העניקו לה טיפול רפואי במקום, וביצעו בה פעולות החייאה. היא פונתה לבית החולים "פוריה" בטבריה במצב אנוש ושם נמשכו מאמצי ההחייאה, אולם לבסוף נאלץ הצוות הרפואי לקבוע את מותה.

נשיא המדינה ראובן ריבלין התייחס לאירוע והגדיר את תופעת הטביעה בקרב ילדים כ"מכת מדינה". "אני מודאג מהעלייה החדה במקרי הטביעות בחודשים האחרונים, אסור לנו לשכוח את הסכנה האורבת לפתח, אמר הנשיא. "אנחנו צריכים לפתח את המודעות שהמים, שהם מקור מים חיים, יכולים להיות גם מקום של אסון".

לפי נתוני ארגון בטרם לבטיחות ילדים, עד כה בשנת 2018 טבעו למוות 30 ילדים (כולל הרוגי אסון נחל צפית). לשם השוואה בשנת 2017 כולה טבעו למוות 15 ילדים.

"אנחנו שומעים על טרגדיה נוספת של טביעת ילדה", אמרה אורלי סילבינגר מנכ"לית ארגון בטרם לבטיחות ילדים. "חשוב להבין כי ילדים צעירים שאינם מיומנים בשחייה חייבים השגחה צמודה של מבוגר שיהיה עימם במים במרחק נגיעה וללא כל הסחת דעת. טביעה מתרחשת בדממה ובמהירות. ילד טובע אינו יכול לזעוק לעזרה. בתוך 2 דקות מרגע הטביעה חל איבוד הכרה ותוך 4-6 דקות מתרחש נזק מוחי בלתי הפיך ועד מוות".