אתגר ה"קיקי" - גרסת שר האוצר: הרשתות החברתיות סוערות בשבועות האחרונים בעקבות אתגר הריקוד המסוכן, שבמסגרתו נוסעים יוצאים מרכבם הנוסע, רוקדים לצלילי מוזיקה ולאחר מכן שבים פנימה לרכב. היום (שני) פרסם שר האוצר משה כחלון סרטון באינסטגרם שבו הוא נראה הולך ליד מכונית השרד שלו בזמן שהיא בתנועה - במחווה לתופעה המסוכנת. לאחר כמה שניות מפטיר השר: "עזבו אותי מהשטויות האלה, יש לנו הרבה עבודה לעשות". הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים מתחה ביקורת על פרסום הסרטון וביקשה מכחלון להסירו מחשש שיעודד אחרים לנסות ולבצע את האתגר המסוכן.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הסרטון עורר הדים והוביל לביקורת רבה על פרסומו. זאת, לאחר שהבוקר נודע כי הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים ביקשה מרשתות האופנה "טוונטיפורסבן" ו"סטורי" להסיר סרטוני מחווה שפורסמו, מחשש שהדבר יעורר וישפיע באופן שלילי על אנשים - שיסכנו את עצמם וייפגעו כתוצאה מהמשחק המסוכן, כפי שכבר קרה במקומות רבים בחו"ל.

ממידע שהגיע לידי "החדשות" עולה כי ברשות הלאומית לבטיחות בדרכים אף ביקשו משר האוצר כחלון להסיר את הסרטון. "פנינו לאנשיו של שר האוצר משה כחלון וביקשנו להוריד באופן מיידי את הסרטון מכל הפלטפורמות שבהן הוא עלה", מסרה מוריה מלכה, דוברת הרשות.

ברשות הלאומית לבטיחות בדרכים הכריזו מלחמה על ריקוד ה"קיקי", וקוראים להפסיק את האתגר שהפך לוויראלי ואגב כך - למסוכן. סרטונים שפורסמו ובהם מתועדים אנשים קופצים ממכוניותיהם בזמן נסיעה ונפגעים כתוצאה מכך הפכו לפופולריים, וברשות הלאומית החליטו למגר את התופעה.

גם ארז קיטה, מנכ"ל עמותת אור ירוק, יצא נגד הסרטון: "דוח המועצה האירופית לבטיחות בדרכים שפורסם לאחרונה הציב את ישראל כאחת המדינות הגרועות באירופה בבטיחות בדרכים כאשר מחברי הדוח מציינים כי המדינות שהצליחו לצמצם את מספר ההרוגים גילו מחוייבות לנושא הבטיחות בדרכים. משר בכיר כמו השר כחלון מצופה לגלות אחריות ומחויבות לנושא הבטיחות בדרכים בעיקר כמוביל דעה. הכביש הוא לא מקום לביצוע סרטוני רשת או דרך להשיג עוד לייקים. השר כחלון צריך לשדר מסר הפוך, מסר של בטיחות".

מלשכת שר האוצר נמסר בתגובה: "למרות שהסרטון צולם על מדרכה במקום בטוח ללא תנועת כלי רכב, אנחנו מכבדים את בקשת הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים ומסירים את הסרטון".