אפל נגד חוק הפונדקאות (צילום: רויטרס, חדשות)
אפל נגד חוק הפונדקאות | צילום: רויטרס, חדשות

סערת חוק הפונדקאות ומאבק המחאה של קהילת הלהט"ב מעוררת עניין גם מחוץ לישראל, והערב (שבת) חברת אפל העולמית מפרסמת הצהרה לקראת השביתה הכללית מחר שבה היא מתייחסת לאפליית האבות היחידניים בחוק שאישרה הכנסת ומבהירה: "אנחנו עומדים לצד כל עובדינו שמבקשים שוויון תחת החוק".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"אחת המתנות הכי גדולות של ישראל היא היצירתיות, הגיוון והכישרון של תושביה", נכתב בהצהרה שפרסמה ענקית הטכנולוגיה. "למרבה הצער, החקיקה האחרונה שהעבירה הכנסת חותרת תחת הערכים האלה. אפל תמיד תשמור על ערכיה של הגינות וכבוד הדדי".

ב-IBM צבעו את הלוגו (צילום: דוברות IBM, חדשות)
ב-IBM צבעו את הלוגו | צילום: דוברות IBM, חדשות

הצהרתה של אפל מצטרפת לזו של ענקית טכנולוגיה עולמית אחרת - חברת IBM, שפרסמה שלשום הודעה שבה תקפה את חוק הפונדקאות וגינתה את האפליה שהוא יוצר. "חברת IBM מתנגדת לכל צורה של אפליה, ומאז ומתמיד נאבקה למען יחס שוויוני לכולם", מסרו במטה העולמי של החברה. "אין לשלול מאף אחד את הזכות האנושית הבסיסית - הזכות להקים משפחה - בשל ההחלטה להיות נאמן לעצמו ולזהותו".

בחברה ציינו כי הם תומכים בכל העובדים, בישראל וברחבי העולם, שמבקשים להביע סולידריות עם קהילת הלהט"ב. "עובדים ועובדות שיחליטו לקחת חלק במחאה המתוכננת ביום ראשון יוכלו לקבל יום חופשה מיוחד, לאחר קבלת אישור מהמנהל הישיר", ציינו.