"כל חומר צריך להיחשף". ארכיון | צילום: איתן אלחדז/TPS, חדשות

בדיון של הוועדה לארכיונים שהתקיים היום (ראשון) נחשף כי ברשות המשטרה קיימים חומרים הקשורים לפרשת ילדי תימן שטרם נחשפו. בנוסף, הורתה הוועדה לארכיון צה"ל לחשוף את כל הנתונים הסטטיסטיים הקיימים. "מדינת ישראל צריכה להיות 'ספר פתוח' בכל הקשור לפרשה קשה זו", אמרה השרה שקד העומדת בראשות הוועדה. החלטת הממשלה לחשוף את חומרי ועדות החקירה התקבלה בין היתר בהובלת עיתונאית החדשות רינה מצליח.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"פרשת ילדי תימן היא פצע מדמם בחברה הישראלית", הוסיפה שקד. "כל חומר בנושא צריך להיחשף. אחרי החלטת הממשלה שהובלנו על חשיפת החומרים, אני דורשת מכל הגופים הרלוונטיים לחשוף כל מה שניתן".

הדיון בוועדה שהתקיים בנוכחותם של חבר הוועדה השר יובל שטייניץ, ח"כ נורית קורן ונציגי הארגונים העוסקים בנושא התמקד בבירור קיומם של חומרי ארכיון בקרב המוסד, המשטרה וצה"ל.

שרת המשפטים איילת שקד
השרה שקד, ארכיון | צילום: Hadas Parush/Flash90, חדשות

הוועדה הטילה על גנזך המדינה לקיים בדיקה מקיפה של כל 300,000 התיקים המסווגים הקשורים לנושא ולחשוף אותם. כמו כן הורו בוועדה למשטרה ולצה"ל לחשוף את החומר הארכיוני שברשותם. הוועדה קראה גם להנהלות ויצ"ו והדסה לחשוף את הארכיונים שלהם הנוגעים לפרשה וקיבלה את הודעת נציגי המוסד לפיה אין בארכיון הארגון חומר הקשור בפרשה.

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אומנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה – וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il/