ההרוג בתאונת הפגע וברח המחרידה שאירעה בירושלים ביום ראשון בערב הוא חיים טוקצ'ינסקי - פסנתרן, מלחין ומנצח חרדי מחונן, שהתמיד להופיע עם כיפה שחורה גדולה לראשו וציציות ארוכות היוצאות ממכנסיו. מגיל צעיר, ועוד לפני שלמד מוזיקה בצורה מסודרת, הלחין יצירות, ומוריו התפעלו מכישרונו הייחודי. היום (שלישי) הותר לפרסום כי הנהג הדורס הוא העיתונאי הספרדי חוליו דה לה גווארדיה, שעל פי החשד נהג בשכרות. טוקצ'ינסקי הובא היום למנוחות בבית העלמין שמגר בירושלים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בריאיון שנערך עמו לפני מספר שנים לעיתון החרדי "משפחה" נשאל טוקצ'ינסקי על השילוב בין העולם היהודי הדתי שממנו בא לבין עולם המוזיקה הקלאסית שבו הוא נטוע: "אני לא מרגיש שאני חי בין עולמות. ממש לא. אני חי בעולם היהודי, בעולם של תורה ומצוות, ואני גם מוזיקאי קלאסי שהחיים שלו שזורים עמוק במוזיקה".

מורו הראשון למוזיקה, מוריס לבנברג, סיפר אז כי טוקצ'ינסקי הוזמן לנגן רסיטל במקום הולדתו, קריית מוצקין, לאחר שסיים את חוק לימודיו באקדמיה למוזיקה בירושלים. "פניתי למורה הראשונה שלו למוזיקה שישבה בקהל ושאלתי אותה אם היא זוכרת את היום הראשון שבו חיים הילד החל את לימודי הפסנתר אצלה. היא השיבה כמובן בשלילה ואמרה שאינה זוכרת", סיפר. "הקבל כמובן צחק, אבל אני אמרתי את זה ברצינות. אותה מורה היתה צריכה לכתוב על הפעם הראשונה שבה נכנס חיים טוקצ'ינסקי ללמוד אצלה כי יום אחד הצעיר הזה יכול להיות באותה רשימת עילית של מלחינים גדולים".

זירת התאונה (צילום: דוברות המשטרה, חדשות)
זירת התאונה - כיכר פריז בי-ם | צילום: דוברות המשטרה, חדשות

בתוך כך התיר היום בית המשפט המחוזי בירושלים לפרסם כי העיתונאי הספרדי חוליו דה לה גווארדיה, בשנות החמישים לחייו, הוא החשוד בדריסתו למוות בירושלים במהלך החג של חיים טוקצ'ינסקי בן ה-30. חקירת המשטרה נמשכת ומתחזק החשד כי נהג הרכב הפוגע היה בגילופין ועל פי החשד הפקיר את הפצוע ונמלט מהמקום. לאחר כשעה וחצי נתפס באזור הר הצופים בעת שהחנה את רכבו בחניון רכבים.

אמש בשעות הערב הובא דה לה גווארדיה לדיון בפני בית משפט השלום בירושלים, שהורה לשחרר את החשוד למעצר בית, אולם המשטרה ביקשה לעכב את שחרורו והבוקר הגישה ערר לבית המשפט המחוזי בירושלים, שנעתר לבקשת המשטרה והאריך את מעצרו של החשוד עד לתאריך 27.9.18.