סריקות נערכו בכינרת, ארכיון (צילום: דוברות המשטרה, חדשות)
סריקות נערכו בכינרת, ארכיון | צילום: דוברות המשטרה, חדשות

לאחר יומיים של חיפושים שביצעו כוחות ההצלה בכינרת, אותרה הבוקר (שני) גופתו של פיראס נסאר, תושב עראבה בן 21, שנסחף על מזרן ונעלם ביום שבת. גופתו נמצאה על ידי צוללנים סמוך לקו החוף בדגניה א', ולאחר בירור וזיהוי בידי משפחתו נמצא שמדובר בנעדר. במקביל, נמשתה גופתה של צעירה כבת 20 שנעדרה מספר ימים, סמוך לחוף קרלטון בתל אביב.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

כוחות של מד"א שהגיעו לזירה קבעו את מותו של נסאר במקום. הפרמדיק מד"א צורי נבות סיפר: "על גדות הכנרת חברנו לסירה של השיטור הימי שחילצה מהמים את הצעיר. הוא היה ללא סימני חיים ולא נותר לנו אלא לקבוע את מותו". כוחות המשטרה שביצעו את החיפושים זיהו את הגופה צפה על פני המים, משו אותה והעבירו לזיהוי המשפחה.

פיראס נסאר (צילום: חדשות)
פיראס נסאר | צילום: חדשות

ביום שבת, שלושה צעירים תושבי הכפר עראבה נסחפו על מזרנים בכינרת ונפלו לתוך המים. הם התרחקו מקו החוף למרחק של כ-150 מטרים. אחד מהצעירים הצליח לחזור בכוחות עצמו לחוף ואחר נמשה על ידי שוטרי השיטור הימי. צעיר שלישי, פיראס נסאר בן ה-21, הוגדר נעדר והחלו חיפושים נרחבים אחריו.

כוחות גדולים של משטרת ישראל ערכו חיפושים לאיתור נסאר במהלך שעות הערב והלילה ביום שבת. החיפושים במים  נמשכו גם ביום ראשון והבוקר, באוויר וביבשה, עד שנמצאה גופתו. במאמצי החיפוש לקחו חלק: סירות ואופנועי ים של השיטור ימי, שוטרי סיור, לוחמי משמר הגבול, פרשים, חוקרי משטרה מסוק משטרתי, רחפן, מתנדבי יחידת הצוללים של משטרת ישראל מחוז צפון, צוללני זק"א, סונאר ואיחוד הצלה.

במקביל למציאת גופתו של הצעיר בכנרת, נמשתה מהמים גופה של צעירה כבת 20 סמוך לחוף קרלטון בתל אביב. הצעירה נעדרה במשך מספר ימים ופרמדיקים של מד"א שהוזעקו למקום קבעו את מותה.

פינוי גופת הצעירה מהחוף בת"א (צילום: תיעוד מבצעי מד"א, חדשות)
פינוי גופת הצעירה מהחוף בת"א | צילום: תיעוד מבצעי מד"א, חדשות

"חברנו במרינה לסירה של השיטור הימי שחילצה מהים את הצעירה", סיפר ברכאל נוני, חובש רפואת חירום הרכוב על אופנוע של מד"א. היא הייתה ללא סימני חיים ולא נותר לנו אלא לקבוע את מותה."