מלך זולו ביקר היום (חמישי) ביישובי עוטף עזה - וזוהי לא בדיחה, מדובר בשבט חשוב מאוד בדרום אפריקה עם נציגות במפלגת השלטון. ולא רק זאת, דרום אפריקה מבקרת בחריפות את ישראל בשנים האחרונות ואף פועלת נגדה נמרצות נגד במוסדות הבינלאומיים, מה שמקנה לביקור הזה חשיבות דיפלומטית לא מבוטלת. ב"מהודה ראשונה" הוא סיפר על הביקור הלא שגרתי.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

זוולקה מת'ותווה, מלך זולו, התייחס למתיחות הדיפלומטית בין ישראל ודרום אפריקה. "ניתן להבחין בשינוי, כי אנחנו מהחברה האזרחית ומה שאנחנו רואים כאן היינו צריכים לראות במו עינינו ולא להקשיב לטלוויזיה. ומה שאנחנו רואים פה הוא שלווה שקט ויציבות", אמר.

בהמשך דבריו התייחס מלך זולו לפעילי ה- BDS ואמר כי הוא לא מכיר אותם והם "אינם מעסיקים את מחשבותיי", כדבריו. "אני מבין שיש אנשים שיש להם אינטרס לומר שיש אפרטהייד אולם מבלי שהגיעו לכאן הם פשוט ניזונים מהתקשורת". לדבריו הביקור בישראל הוא "מעמד אדיר להיות הראשון מהשבט שלי שהגיע לאזור".

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אומנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה – וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il/