מחאת חרדים בבני ברק, ארכיון (צילום: החדשות)
מחאת חרדים בבני ברק, ארכיון | צילום: החדשות

עיריית בני ברק הודיעה הבוקר (ראשון) כי בכוונתה לצאת למאבק נגד הנהלת פרויקט הרכבת הקלה בגוש דן. לטענת העירייה נת"ע מפירה את ההסכמים עליהם חתמה לפיהם החברה לא תעבוד על תוואי הפרויקט בשבת.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

"הודעה והבהרה דחופה", נכתב בהודעה שיצאה בצורה של פשקוויל חרדי, "חוללה שבת קודשנו בפרהסיה למנגינת כל לב". לדבריהם חברת הרכבת הקלה "רמסה ברגל בוטה ובמרמה" את הסיכומים הקודמים בדבר העבודה על הרכבת הקלה.

"בפרויקט הרכבת הקלה העובר בתחומי עירנו ובכל גוש דן נעשה חילול שבת בוטה ומחפיר בניגוד גמור להסכמים המוקדמים והחוזים שנחתמו בביננו", נכתב בהודעה. "לנוכח זדון הלב והנעשה בניגוד לשיח המוקדם שנמשך מול כלל הגורמים - אנו מודיעים על יציאה למאבק ציבורי".

עיריית בני ברק נגד הרכבת הקלה (צילום: חדשות)
עיריית בני ברק נגד הרכבת הקלה | צילום: חדשות

העירייה הודיעה כי היא תמחה על חילול השבת שנעשה על ידי החברה האחראית על הפרויקט וכי אף היא נערכת "לעצרות אלפים ומשמרות מחאה. אנו מודיעים על יציאה למאבק ציבורי עיקש ומחאה ציבורית אדירה בהכוונתם של גדולי ישראל ורבני העיר מול חברות הבנייה, רשויות התכנון ומשרדי הממשלה המופקדים על התוכנית".

לטענת הם לא יפסיקו במחאה עד שתחדל החברה מחילול השבת לאורך כל תוואי העבודה של הרכבת הקלה. "לא נוותר כמלא נימה על שבת קודשנו וכבודה".

מחברת נת"ע נמסר: "החברה מקימה את הרכבת הקלה בגוש דן לשירותם של מאות אלפי תושבים. העבודות מתבצעות בהתאם לחוק ולדרישות הבטיחות, ומתקדמות בהתאם ללוחות הזמנים. נת״ע מאחלת שנה טובה וגמר חתימה טובה לכלל תושבי מדינת ישראל".