אחרי שפוטרה כי סירבה לעלות על מנוף בזמן סערה, ואחרי שתבעה את חברת הבנייה שבה עבדה וזכתה לפיצויים, המנופאית קטי קרקולוב מבקשת להעביר מסר לעובדים אחרים: "אל תיקחו את החיים שלכם כמובן מאליו, הילחמו על הזכויות שלכם".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"בשנת 2016 פוטרתי בגלל שלא הסכמתי לעלות על המנוף ולעבוד בתנאים של מזג אוויר סוער שהיה מסכן את החיים שלי", היא מספרת. "החיים שלי הרבה יותר חשובים מאשר עיכוב העבודה בבנייה. נמאס לי שמתייחסים אלינו כאל פועלים שקופים שהחיים שלנו לא משמעותיים ואפשר לסכן אותם רק בשביל עוד שעות עבודה".

"אני יודעת כמה זה קשה למנופאי להגיד לא יכול, לא רוצה לעבוד, לא רוצה להסתכן ובטח לרדת מהמנוף", הדגישה קרקולוב. "אני שילמתי מחיר כבד ומשפיל. תאמינו לי. לפני כמה שנים יצאנו למאבק ארוך על התנאים שלנו ועכשיו אני שמחה שחלק קטן ממנו הצליח ובתביעה שהגשתי בעזרת ההסתדרות שתמכה בי הכיר בית המשפט בסיכונים שבהם העמידו אותי כעובדת ובכך שהפיטורים לא היו חוקיים".

למרות ההבטחות - פועלי בניין עובדים בגובה רב ללא... (צילום: 123RF, חדשות)
אילוסטרציה | צילום: 123RF, חדשות

לדברי קרקולוב, החלטת בית המשפט היא רק תחילת המאבק. "זה לא הרבה אבל זה גם משהו במאבק שלנו, גם התחלה", היא אומרת. "אני פונה לכל העובדים באשר הם ומבקשת לא לקחת את החיים שלכם כמובן מאליו, תילחמו על הזכויות שלכם, תגנו על החיים שלכם ושל הילדים שלכם, גם אם זה יעלה לכם בפיטורים. זה לא שווה את זה ולא צריך לפחד".

מצבם של עובדי הבנייה, מסבירה קרקולוב, הוא שונה היום, אפילו מלפני שנה או שנתיים. "היום יש לנו ועד, אנחנו מאורגנים, אנחנו לא לבד, אנחנו ביחד וזה כוח", היא מסבירה. "אי אפשר להתעלם מאיתנו יותר. כמות ההרוגים בתאונות רק עולה ואתם יכולים להיות הבאים בתור. אל תתנו לזה לקרות בגלל הרשלנות של הממונים עלינו, אלו שאמורים לדאוג לנו למקום עבודה בטוח. אל תתנו לזה לקרות לכם, תשמרו על עצמכם ועל אחרים".

לפניות לכתבת: avivitm@ch2news.co.il

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אומנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה – וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il/