אשרם, ארכיון (צילום: איילת זוסמן, חדשות)
אשרם, ארכיון | צילום: איילת זוסמן, חדשות

המתעמלת האומנותית לינוי אשרם ממשיכה ברצף ההצלחות בתחרויות בינלאומיות: המתעמלת בת ה-19 קטפה הערב (שלישי) מדליית כסף בתרגיל החישוק באליפות העולם בהתעמלות אומנותית, והשיגה ציון של 20.0, אחרי דינה אוורינה הרוסיה שקיבלה 20.850 נקודות, ולפני אחותה התאומה ארינה אוורינה שקיבלה 19.700 נקודות. "אני מאושרת מהזכייה", אמרה הערב. "זוהי מדליית כסף היסטורית, אך יחד עם זאת אני עם הפנים קדימה לקראת שלושת ימי התחרות הקרובים".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

אשרם ממשיכה את הכושר הטוב שלה אחרי מדליות באליפויות אירופה השנה ולמעשה בכל טורניר שבו התחרתה. אשרם מועמדת בכירה למדליה באולימפיאדת טוקיו 2020, אם כי צריך לזכור שבאולימפאדה מחלקים מדליות רק על קטגוריית הקרב-רב ולא לתרגילים בנפרד (חישוק במקרה הזה).

אשרם בתרגיל (ארכיון) (צילום: Alexander Mitrofanov/rf123, חדשות)
בדרך למדליה בטוקיו? | צילום: Alexander Mitrofanov/rf123, חדשות

אשרם משפרת את ההישג של נטע ריבקין, שזכתה במדליית ארד באליפות העולם לפני שבע שנים. המתעמלת ניקול זליקמן התחרתה גם היא בגמר תרגיל החישוק וסיימה במקום החמישי.

"ברכות ללינוי אשרם על הישג אדיר ומדליית כסף", בירך ראש הממשלה נתניהו בחשבון הטוויטר שלו. "מתנה נפלאה לשנה החדשה. גאים בך לינוי!".

מדליית כסף בקרב רב (צילום: Konstantin Pukhov/rf123, חדשות)
"מאושרת מהזכייה". אשרם | צילום: Konstantin Pukhov/rf123, חדשות

לפני חודש זכתה אשרם בשתי מדליות זהב בגביע האתגר במינסק: בקטגוריית הקרב-רב ובתרגיל האלות. באותה תחרות זכתה גם במדליית ארד בתרגיל הכדור. בתרגיל האלות אף קבעה אשרם שיא עולם כשקיבלה ציון של 20.65 - הגבוה ביותר מאז שונתה החוקה.

במאי האחרון, לאחר שזכתה במדליית זהב בספרד, אשרם חשפה בפנינו את שגרת יומה - בין הבסיס לאימונים המפרכים, שמונה שעות ביום, והתפריט המחייב.

"יש משמעת בכול מקום כמעט שאני נמצאת בו", היא הודתה אז בריאיון לחדשות סוף השבוע. "אני מסתכלת רק על עצמי ולא מתעסקת במה שאומרים". על הפיתויים לשבור את התפריט הנוקשה אמרה אז: "אני עובדת מאוד קשה בשביל להשיג את כול מה שאני משיגה, אני לא אתן למשהו קטן לשבור אותי".

על מחיר האימונים אמרה אז: "אולי באמת הפסדתי חלק מלהיות ילדה, אבל אני יודעת שאני עושה משהו שילדות אחרות לא עושות".