רשת המרפאות לרפואה דחופה "טרם" פתחה בתקופה האחרונה סניף חדש בירושלים. היא שכרה מקום במרכז מסחרי שבבעלות חברת "סיטי קורט" ברחוב שרי ישראל פינת יפו, במטרה כנה להרחיב את השירות הרפואי שניתן לתושב. אלא שהכניסה ל"טרם" מתבצעת בדרך ייחודית למדי - דרך כניסה לבניין מגורים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו  

בשל הסידור יוצא הדופן הזה, נוצרים מצבים משונים ביותר: ילדה שפונתה בדחיפות על ידי הוריה מקיאה מול דייר שבדיוק יוצא מהבניין; ילד שנכנס לביתו בזמן שפצועה מדדה לעבר המרפאה; ואמבולנסים שחונים לצד מכוניות פרטיות.

אולם הסיטואציה הזו רחוקה מלהיות משעשעת: הסכסוך על דלת הכניסה המשותפת הגיע בסוף השבוע האחרון לפסים אלימים. מאבטחי המרכז המסחרי, מלווים בגורמים עלומים נוספים, הגיעו עם ציוד מאסיבי וניסו לעקור את הדלת, שהוצבה על ידי הדיירים, ממקומה. אחד הדיירים ניסה למנוע את עקירת ושבירת הדלת – והמאבטחים הגיבו באלימות אל מול עיני אשתו ובתו הקטנה, כשהכל מתועד במצלמות האבטחה. המשטרה פתחה בחקירת האירוע.

הוצעו פתרונות - והם נדחו

יש לציין כי חברת "סיטי קורט" הציעה לדיירים מספר פתרונות לבעיית הכניסה המשותפת: הפרדה בלובי תוך הבניין, קיר חוצץ מחוץ לבניין שיאפשר שתי כניסות נפרדות, ואפילו כניסה לדיירים מרחוב אחר. אולם הדיירים דוחים את כל הפתרונות – ולכן המצב הנוכחי צפוי להמשיך בעתיד הנראה לעין.

בניין בירושלים שנפתחה בו מרפאת טרם ‎ (צילום: החדשות‎)
צילום: החדשות‎

מ"טרם" נמסר בתגובה: "סניף 'טרם' פועל באישור ובהיתר כל הגורמים הרלוונטיים ואינו צד לסכסוך בין חלק מהדיירים לבין בעלי המרכז המסחרי"; בתגובה לאירוע האלים בסוף השבוע, נמסר כי "'טרם', לרבות אנשי ההנהלה, אינה קשורה לאירוע המדובר, ולכן גם לא הוזמנה משטרה על ידהּ. צר לנו על שרבוב שמה של 'טרם' לסכסוך לא לה"; ובתגובה לפינוי חולים באמבולנסים למרפאה נמסר: "לפי הנחיות משרד הבריאות, מד"א מפנה לבתי החולים. במקרים נדירים ביותר ויוצאי דופן מפונים חולים ע"ל יד אמבולנסים ל'טרם'. ללא קשר, 'טרם' הנחתה את מד"א לפנות במקרים אלו את החולים מהכניסה לחניון".

מטעם הנהלת סיטי קורט נמסר בתגובה: "מדובר בקומץ דיירים קטן שמשתמשים במאבק תוך כדי סיכון חיי אדם. על פי דין השטח המדובר נמצא בבעלות משותפת לדיירים ולבאי המרכז המסחרי. על כן הצענו לאורך מספר חודשים פתרונות שונים ומגוונים. אולם, כל פתרון אפשרי שהונח לפניהם, כולל פתרון המציע הפרדה מוחלטת, נדחה על הסף ואותו קומץ אף בחר בדרך אלימות פיסית כלפי מאבטחי המקום. יש לציין כי כל אותם דיירים רכשו את דירתם במחיר מוזל משמעותית לאחר שחתמו בחוזה, שבבניין שלהם יהיה מרכז מסחרי ואכן רוב רובם של הדיירים לא שותף למאבק זה. עם כל זאת, אנחנו מזמינים את הדיירים להידבר ולהגיע לפתרון".

מהמשטרה נמסר בתגובה: "עם קבלת התלונה במשטרה, נפתחה חקירה שעדיין מתנהלת ומטבע הדברים לא נוכל לפרט אודותיה בשלב זה. משטרת ישראל תמשיך לחקור את התלונה במקצועיות וביסודיות, על מנת להגיע לחקר האמת".

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה: "מדובר בסכסוך פנימי שאינו קשור לעירייה. מדובר בבניין חדש, אשר נבנה על פי היתר וקיבל טופס 4. הבניין כולל מגורים וחלק מסחרי ואין בו עבירות בניה. לבניין ישנה מבואת כניסה משותפת לדיירים ולחלקים מסחריים. היזם השכיר חלק מהחלק המסחרי ל'טרם' ועל כך הסכסוך עם הדיירים".