נזק במבנה בטבריה בשבוע שעבר (צילום: דוברות והסברה עיריית טבריה, חדשות)
שלושה בתים בטבריה יפונו | צילום: דוברות והסברה עיריית טבריה, חדשות

בעקבות רעידות האדמה האחרונות שאירעו בטבריה, נערכה הערב (ראשון) הערכת מצב בעיר במסגרתה הוחלט לפנות שלוש דירות בעיר מיושביהן. בהערכת המצב נטלו חלק ראש עיריית טבריה יוסי בן דוד, מנהלי המכלולים בעירייה, קב"ט העירייה ומהנדס העיר.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לפני הערכת המצב, בוצע סיור מקיף במוקדים שונים בשכונות ברחבי העיר, בו נבחנו נזקים שונים שנגרמו ברעידות האדמה האחרונות. צוותי העירייה ביצעו תיקונים ראשוניים וחיזוקים הנדסיים במקום. לסיור הצטרפו מנהל מחוז צפון בחברת עמידר, כמו גם מהנדסים, יועצים וגורמים במנהלות ההתחדשות העירונית והשיקום.

ראש העיר שוחח עם אלוף פיקוד העורף, וסיכם איתו על בקשת סיוע והקצאה של עשרה מהנדסים לביצוע סקר מבנים, כולל בשכונות הוותיקות, ומתן סיוע בהצטיידות ורכש באמצעים נוספים לשעת חירום.

סיור בטבריה לקראת רעידות אדמה‎ (צילום: דוברות והסברה עיריית טבריה, חדשות)
בקשה להקצאת מהנדסים נוספים | צילום: דוברות והסברה עיריית טבריה, חדשות

מוקדם יותר היום הורגשה רעידת אדמה נוספת, בעוצמה של 3.9 דרגות, באזור הכינרת - שעתיים בלבד אחרי רעש בעוצמה של 3.2 דרגות באותו האזור בדיוק. עד כה לא דווח על נפגעים או נזק משמעותי.

תושבים דיווחו שהרגישו את רעידת האדמה בעמק הירדן ובגלבוע. באותה עת הורגשה רעידת אדמה בעוצמה של 5.0 ביוון, כשמוקד הרעידה היה בים התיכון. הרעידות שנרשמו היום מצטרפת לסדרת רעידות חזקות יותר שהורגשו בשבוע שעבר בצפון הארץ: ביום חמישי הורגשו שתי רעידות בעוצמה של 3.2 דרגות, ובליל רביעי הורגש רעש בעוצמה של 4.5 דרגות. בכל המקרים לא דווח על נזקים לרכוש או נפגעים כתוצאה מהרעש. רעידות האדמה כולן הגיעו מאותו מוקד - כתשעה קילומטרים צפונית-מזרחית לטבריה.