פעוטה כבת 3 טבעה היום (רביעי) בבריכה פרטית במושב מיטב שבמועצה האזורית גלבוע. חובשים ופרמדיקים של מד"א שהוזעקו למקום, העניקו לה טיפול ראשוני וביצעו בה פעולות החייאה תוך כדי פינוי לבית חולים העמק בעפולה שם היא הועברה לטיפול נמרץ לילדים, ומצבה הוגדר אנוש. חוקרי משטרה החלו באיסוף ממצאים מהזירה ובירור נסיבות האירוע.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"כשנכנסתי לחצר הבית ראיתי ילדה כבת 3 שוכבת מחוסרת הכרה, ללא דופק וללא נשימה בסמוך לבריכה ממנה נמשתה", סיפר חובש מד"א, טל כהן. יחד עם חובשים נוספים של מד"א שהגיעו למקום התחלנו את הטיפול וביצענו בה פעולות החייאה מתקדמות. פינינו אותה לבית חולים העמק כשהיא במצב קריטי ותוך כדי שהמשכנו לבצע פעולות החייאה".

ארכיון (צילום: דוברות המשטרה, חדשות)
הבריכה במגדל בה טבעה ילדה לפני כ-3 שבועו | צילום: דוברות המשטרה, חדשות

טביעה זו מתווספת למקרים נוספים ורבים שהתרחשו בחודשים האחרונים. רק לפני כשלושה שבועות, ילדה כבת חמש טבעה למוות בג'קוזי בצימר במגדל. חובשים ופרמדיקים של מגן דוד אדום העניקו לה טיפול רפואי במקום, וביצעו בה פעולות החייאה. היא פונתה לבית החולים פורייה בטבריה במצב אנוש ושם נמשכו מאמצי ההחייאה, אולם לבסוף נאלץ הצוות הרפואי לקבוע את מותה.

בסוף השבוע קודם לכן טבעה תינוקת בת חמישה חודשים באמבטיה בתל אביב, והיא פונתה במצב קשה לבית החולים איכילוב לאחר שאמה מצאה אותה מתחת למים. המשטרה פתחה בחקירת נסיבות האירוע, ולפי גורמים במשטרה האם הסבירה כי קילחה את בתה ועזבה אותה לזמן קצר - וכששבה גילתה אותה מתחת למים והזעיקה את כוחות ההצלה.

ובתחילת חודש יולי טבעה למוות ילדה בת תשע בבריכה במלון בים המלח. חובשים ופרמדיקים הוזעקו לזירה לאחר שנמשתה מהמים ובסיומן של פעולות ההחייאה נאלצו לקבוע את מותה. האירוע הטרגי התרחש סמוך לשעה שמונה בבוקר, אז התקבל הדיווח במד"א על הטביעה.

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אומנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה – וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il/