הפירות החדשים שהוצגו
הזנים החדשים שהוצגו | צילום: החברה לפיתוח הגליל

רגע לפני ראש השנה - זני תפוחים ורימונים חדשים נחשפו: חוקרי מו"פ צפון של החברה לפיתוח הגליל ומועצת הצמחים חשפו היום (שני) את הזנים החדשים שפיתחו באירוע מיוחד בעמק החולה. בין היתר הוצגו רימונים בצבע סגול שחור, תפוח "פינק ליידי" משודרג ואגסים אדומים במרקמים מיוחדים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

באירוע הוצגו זנים חדשים של תפוחים, רימונים, אגסים ואפרסמונים שעברו את שלבי הפיתוח והאקלום בהצלחה ובשנים הקרובות ייראו על המדפים.

רימון סגול שחור: מתוק עם חיי מדף ארוכים
רימון סגול שחור: מתוק עם חיי מדף ארוכים | צילום: החברה לפיתוח הגליל

בין הזנים: תפוח "Pinkgold", זן פטנט המשדרג את ה'פינק ליידי' המוכר ומכיל רמות סוכר גבוהות המעניקות לתפוח מתיקות רבה, צבעו צהוב עם 30% כיסוי ורוד. רימון סגול שחור, בעל צבע נדיר וחדש וטעם מתוק במיוחד. הוא מבשיל מאוחר ומאריך את עונת הגידול משמעותית, הזן הזה מרחיק הגעת מזיקים ומאפשר גידול ללא ריסוס.

הפירות החדשים שהוצגו
הפירות החדשים שהוצגו | צילום: החברה לפיתוח הגליל

הזנים עברו תהליך בחינה ואקלום במשך מספר שנות מחקר בחלקות ניסוי על ידי החוקרים. מ'החברה לפיתוח הגליל' ומועצת הצמחים נמסר כי יבול התפוחים עומד על כמות שיא של מעל ל-120 אלף טון כשאזורי הגידול העיקריים הם הגליל והגולן.

"במחלקת המחקר והפיתוח של החברה לפיתוח הגליל עוסקים בפיתוח אקלום והחדרת זנים חדשים ואיכותיים מכל העולם, לשיווק בישראל", אמר אלקנה בן ישר, מנהל מו"פ צפון. "הפעילות משתרעת בכל חוות המחקר בצפון והיום חשפנו את הזנים החדשניים למגדלים אליהם נעביר את הידע לגידול עתידי של הפרי במטעי הפרי בגליל ובגולן".