זירת הטביעה בנהר הירדן ביום שישי (צילום: חדשות MivzakLive)
פעולות החייאה בשני נערים | צילום: חדשות MivzakLive

שני נערים בני 13 ו-17, תושבי היישוב חורה, טבעו היום (שישי) בנהר הירדן ומצבם הוגדר אנוש. השניים נמשו מהמים ע"י חבריהם כשהם מחוסרי הכרה. חובשים ופרמדיקים של מד"א העניקו להם טיפול רפואי תוך ביצוע פעולות החייאה, ופינו אותם באמצעו מסוק לבי"ח זיו בצפת כשמצבם הוגדר לא יציב.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מחקירה ראשונית של כוחות ההצלה עולה כי השניים נכנסו יחד עם עוד 9 מחבריהם לתוך המים בנהר הירדן, באזור גשר יוסף הסמוך לשדה נחמיה. במהלך הבילוי, שניים מהנערים החלו להיסחף על ידי הזרם ולטבוע. השניים נמשו בסופו של דבר בעזרת חבריהם. צוותי מד"א פינו את אחד מהם באמצעות מסוק לבית החולים זיו בצפת. בנער השני בוצעו במקום פעולות החייאה. לאחר שהחזרת דופק, פונה גם הוא לבית החולים במצב אנוש.

חובש רפואת חירום במד"א גבריאל דנינו סיפר: "קיבלנו במגן דוד אדום קריאה על 3 נערים כבני 17 שטבעו בחלק לא מוכרז של נהר הירדן. הגענו למקום בכוחות גדולים של מד"א שכללו אמבולנסים וניידות טיפול נמרץ ומסוק מד"א גם כן נחת במקום. על גדת הנהר ראינו נער כבן 17 מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה ומיד התחלנו להעניק לו טיפול רפואי. תוך כדי שאנחנו מבצעים בו פעולות החייאה מתקדמות אזרחים שהיו במקום חילצו מהנהר נער נוסף מחוסר הכרה, הצוותים הנוספים שלנו שהיו כבר בשטח מבצעים בו פעולות החייאה."

אמש, פעוטה בת שנתיים וחצי טבעה בבריכה פרטית בבית שאן. חובשים ופרמדיקים של מד"א שהוזעקו למקום העניקו לה טיפול רפואי ראשוני ופינו אותה לבית החולים העמק בעפולה כשהיא במצב אנוש. מהמשטרה נמסר כי מבירור נסיבות הטביעה עולה הפעוטה טבעה בזמן ששהתה בביתה של המטפלת, תושבת העיר כבת 40.