בין המגיבים. יאיר נתניהו, ארכיון (צילום: מארק ישראל סלם, פלאש 90, חדשות)
יאיר נתניהו | צילום: מארק ישראל סלם, פלאש 90, חדשות

אחרי הפוסט - מגיעה התביעה: מכון מולד הגיש היום (שלישי) תביעת דיבה נגד בנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו, בעקבות פוסט שכתב בפייסבוק, בו כינה אותו גרורה של "הקרן להשמדת ישראל". התביעה, שהוגשה בסכום של 140,474 שקלים, מגיעה לאחר שבמכון הזהירו את נתניהו הבן כי אם לא יתנצל - יתבעו אותו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בכתב התביעה, שהוגש באמצעות עורכי הדין יובל יועז ודורון ברקת, נכתב כי "העובדות הנטענות בפרסומיו של הנתבע הן בבחינת שקר מוחלט. מדובר בהמצאות חולניות, שאינן אלא פרי דמיונו הקודח של הנתבע ואשר בינן לבין האמת אין כל קשר".

עוד צוין כי "הפוטנציאל ההרסני של דברי הבלע של הנתבע כלפי התובעת, ברור לחלוטין – וזו בדיוק מטרתו של הנתבע, שאינו בוחל באמצעים כאמור. תביעה זו מוגשת איפוא, נוכח העובדה שהנתבע חצה את הגבולות המותרים בפרסומים כה זדוניים, כה כוזבים וכה בזויים, עד שאין מנוס מפנייה לבית המשפט הנכבד על מנת למצות עמו את הדין".

הפוסט של יאיר נתניהו נגד 61 (צילום: צילום מסך, חדשות)
הפוסט של נתניהו הבן שעורר את הסערה | צילום: צילום מסך, חדשות

בשבוע שעבר העלה עמוד הפייסבוק "61" פוסט, שגרף למעלה מ-11 אלף לייקים, בו הפנה ביקורת חריפה נגד בנו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, תחת הכותרת "5 עובדות על יאיר נתניהו, הילד של כולנו". נתניהו הבן לא נשאר חייב ויצא למתקפה בפייסבוק. "מה עם איזה תחקיר על מקורות המימון השונים והמשונים (והזרים) של המפעילים של הדף ההזוי הזה?". בעקבות הפוסט המשתלח, ב-"61" הגישו לנתניהו הבן מכתב התרעה לפני תביעת דיבה, וכאמור היום הגישו לבסוף את התביעה.

"אני לא אתייחס לכל השקרים וההשמצות", תקף נתניהו בפרופיל האישי שלו (Yair Hun). "כמה נחמד אבל שהצד שלכם תמיד מבלבל את המוח על הסתה, דמוניזציה, רצח אופי וחציית קוים אדומים. ברוח ימים אלו יש לי מסר לכל חברי הקרן להשמדת ישראל וגרורותיהם", כתב וסיכם באמוג'י (סמליל) של אצבע משולשת וצואה מחייכת.

"יאיר, צעיר בן 25 שאינו עובד לפרנסתו ומתגורר בבית הוריו על חשבון משלם המסים", נכתב בפוסט המדובר של העמוד "61". "הוא זוכה לאבטחה אישית 24/7 פלוס רכב ממשלתי פלוס נהג. הכל כמובן, על חשבוננו. אגב, זו הפעם הראשונה שילדים של ראש ממשלה בישראל נהנים מאבטחה אישית צמודה אחרי גיל 18".

העמוד העלה "5 עובדות" על הבן של ראש הממשלה בו הוא התייחס לעלויות האבטחה של יאיר נתניהו במהלך טיסותיו לחו"ל, על רמת המעורבות שלו בהחלטות הממשלה, על הקשרים שלו עם המיליארד ג'יימס פאקר ועל ההתבטאויות השנויות במחלוקת שלו במרשתת.