מואזין (צילום: חדשות 2)
אילוסטרציה | צילום: חדשות 2

נמשכת האלימות בכפר מע'אר: רימון הלם הושלך לעבר המסגד הצפוני בכפר, באירוע בו לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. כעבור זמן קצר, סמוך לשעה 3:30 לפנות בוקר, נורו יריות לעבר המסגד המזרחי בכפר. לא היו נפגעים, אולם נזק נגרם לחלון במבנה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

שוטרים שהיו פרוסים בקרבת מקום הוזנקו תוך דקות לזירה, אספו ממצאים ופתחו בחקירת האירועים. במקביל, כוחות נוספים הגיעו לכפר והתפרסו באופן גלוי וסמוי על מנת לשמור על תחושת הביטחון ולמנוע התלהמות.

גם במהלך סוף השבוע הושלך רימון הלם לעבר מסגד בשכונה המוסלמית בעיר. על פי הערכות, הרימון הושלך בתגובה לסטטוס תמיכה של צעירה בכפר - בו חיים זה לצד זה דרוזים ומוסלמים - בפיגוע בהר הבית בו נרצח רס"מ האיל סתאוי, תושב הכפר.

"לא ניגרר לנסיון להוביל לעימות עם אחינו הדרוזים", הבהיר בשיחה עם חדשות 2 Online תושב הכפר, המתגורר בסמוך למסגד המזרחי. "אנו חיים בשכנות טובה בשתי העדות, ונמשיך ככה. כנראה שיש מי שמעוניין לגרור את שתי העדות לעימות".

הלוויית רס"מ האיל סיתאווי (צילום: חדשות 2)
הלוויית רס"מ האיל סיתאווי | צילום: חדשות 2

עוד מתח התושב ביקורת על התנהלות השר ארדן. לדבריו, "אותו שר לביטחון פנים מסית, שאתמול תקף את חברת הכנסת חנין זועבי בריאיון לשש עם עודד בן עמי, לא דיבר על הרגעת הרוחות או על המאמץ לעצור את מי שעושה את המעשה הזה פעם אחר פעם".

נרצח בפיגוע. רס"מ סיתאווי
נרצח בפיגוע. רס"מ סיתאווי | צילום: