מאור ודניאל, זוג חד מיני, נשואים כבר 5 שנים חולמים כעת להיות הורים. לפני כשלוש שנים החליטו לצאת למסע הפונדקאות והחלו לחסוך את כל כספם למען הגשמת החלום. משום שבישראל פונדקאות לזוגות חד מיניים אינה חוקית, נאלצים השניים, כמו זוגות רבים, לעבור את התהליך בחו"ל, תהליך שעלותו נעמדת בין 400-500 אלף שקלים - סכום שמאור ודניאל מתקשים לחסוך ולכן פנו לעזרת הציבור.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מאור ודניאל אינם הזוג הראשון שפנה לתורמים באינטרנט בפרוייקט מימון המוני כדי להביא ילדים לעולם, אך הם נחושים להשיג את מטרתם ולהתחיל את תהליך הפונדקאות כבר עכשיו, עוד לפני שהשיגו את כל הכסף, כי הם בטוחים ומאמינים שהכל יסתדר. הם יצרו בעצמם סרטון שמתאר את החיים המשותפים שלהם כזוג מאוהב כמו כל שאר הזוגות, שרק מבקש להיות הורים ובסופו מבקשים לתרום להם מעט כסף כדי שגם הם יוכלו להביא ילד.

"זה החלום שלי ושל מאור", מספר דניאל לחדשות 2 Online. "זה כל כך מסתכל שאי אפשר להגשים את החלום בדרך קלה יותר בגלל האהבה שבחרנו בה, אהבה נקייה והכי טבעית שיש". בפרוייקט מימון ההמונים שלהם באתר "giveback מחזירים לקהילה" הם הצליחו עד כה לאסוף 16 אלף שקלים מתוך 320 אלף שקלים שהם צריכים להשלמה לכסף שכבר חסכו. "זה חזק מאיתנו, אנחנו כל כך רוצים להיות הורים שהגוף כואב מרוב ציפייה", מוסיף מאור.

אחרי רעידת האדמה בנפאל ב-2015, סגרה המדינה את שעריה לישראלים המעוניינים בפונדקאות ובכך נאלצים ישראלים רבים לנסוע עד למרכז אמריקה. לאחרונה סגרה גם מקסיקו את שעריה בפני זוגות חד מיניים לא מקומיים ומאור ודניאל נאלצו לפנות לקנדה. הם החלו שם רק לאחרונה בהליך הפונדקאות ואפילו בהתנדבות, ולכן העלות היא זולה מעט ממדינה אחרת, אך עדיין מדובר במאות אלפי שקלים.

בשיחה מזכיר דניאל את הזמר אמיר פרישר גוטמן ששבוע לפני טביעתו עוד נלחם על זכויותיהם של קהילת הלהט"ב להביא ילדים לעולם ולהיות משפחה, בדיוק כמו כל שאר הזוגות בארץ, וזאת במחאה על עמדת המדינה נגד אימוץ ילדים על ידי זוגות חד מיניים. "הבן אדם הרג את עצמו כדי להציל את האחיינית שלו, כולם אהבו אותו. אם הוא לא מסוגל להיות אבא אז מי?" הוא אומר. "הגיע הזמן שאנשים יבינו שזה משהו טבעי לחלוטין שגם אנחנו יכולים להיות משפחה".

מעוניינים לעזור לדניאל ומאור להיות הורים: https://www.giveback.co.il/project.aspx?id=842

לפניות לכתבת: avivitm@ch2news.co.il