השווה בדקה 55 (צילום: רויטרס, חדשות)
מורחק, זהבי | צילום: רויטרס, חדשות

יו״ר ההתאחדות לכדורגל עופר עיני, ומאמן נבחרת ישראל אלישע לוי, החליטו הלילה (שבת) להשעות את ערן זהבי מנבחרת ישראל עקב זריקת סרט הקפטן במהלך המשחק מול מקדוניה. עיני: ״שחקן כדורגל, ודאי קפטן חייב לשמור על כבוד הנבחרת גם כשקומץ אוהדים שורק בוז".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

נבחרת ישראל בכדורגל הפסידה הערב 0-1 למקדוניה במחזור השביעי של בית 7 בטורניר מוקדמות המונדיאל. במהלך המשחק נרשם אירוע מביך: הקהל באצטדיון "סמי עופר" בחיפה שרק בוז לנבחרת ישראל - ובתגובה קפטן הנבחרת ערן זהבי זרק את סרט הקפטן על הדשא. שחקן אחר, דן איינבינדר, אסף את הסרט והכניס אותו לגרב: המאמן אלישע לוי הורה לו להחזיר את הסרט לזהבי - שסירב לקבלו.

התקרית החריגה עוררה הדים, "הוא בסערת רגשות, נשב ונדבר איתו", אמר המאמן אלישע לוי בתום המשחק. אם כי, כבר אז החלו לדבר כי המעשה של זהבי יגרור עונש. כמה שעות אחרי המשחק, התייחס זהבי למקרה: ״התפוצצתי כששמעתי את שריקות הבוז. התנצלתי בפני השחקנים, אני מתנצל בפני האוהדים שלי אבל לא מתנצל בפני האוהדים ששרקו בוז".

1-0 למקדוניה (צילום: רויטרס)
1-0 למקדוניה | צילום: רויטרס

על פי ההחלטה שהתקבלה, זהבי מושעה מהנבחרת עד להודעה חדשה. עיני הסביר את ההחלטה להרחיקו: ״שחקן כדורגל, ודאי קפטן הנבחרת, חייב להתמודד עם כל סיטואציה ולשמור על כבוד הנבחרת גם כאשר קומץ אוהדים מחליט לשרוק בוז ולקנטר. ערן זהבי אמנם התנצל על האקט החמור, אבל נבחרת ישראל וערכים של כבוד וספורטיביות הם תמיד מעל לכל תוצאה על כר הדשא״.

שרת התרבות והספורט מירי רגב התייחסה להשלכת סרט הקפטן על ידי ערן זהבי ואמרה: "מה שעשה ערן זהבי, מי שכבר מזמן הפך סמל למצוינות, רמס ברגל גסה את כל הערכים אליהם אנו מכוונים בחינוך דור העתיד שלנו. כל שחקן על המגרש מהווה מודל לחיקוי בעבור ילדי ישראל, אותם אנו שואפים לחנך בראש ובראשונה לסובלנות ונגד אלימות".

"ללבוש את מדי נבחרת ישראל זו זכות. לשמש קפטן הנבחרת זהו כבוד גדול לצד אחריות", הוסיפה השרה. "אני שמחה שזהבי הבין את טעותו ומיהר להתנצל. אסור שמקרים כאלה יישנו במגרשי הספורט ובוודאי שלא על ידי מי שעיניי דור העתיד נשואות אליו".

זהבי: "מה שיחליטו מקובל עליי"

"לא הרגשתי שאני יכול להמשיך לשחק עם הסרט", סיפר זהבי לאחר המשחק. "מה שיחליטו מקובל עלי. אני בא לפה 20 שעות טיסה מסין נותן את הכול, לא הייתה שום סיבה לשרוק לי בוז", אמר זהבי. "לפני שמוניתי לקפטן יוסי בניון אמר לי בדיוק מה אני עומד לעבור והוא ידע בדיוק על מה הוא מדבר".

זהבי, שיחזר את הרגע בו זרק את הסרט: ״זאת הייתה פעולה מאוד אמוציונלית. באותו רגע הלב שלי התפוצץ, לא יכולתי לשאת את הסערה. באותם רגעים מאוד התביישתי להיות עם הסרט על היד. אם יחליטו לקחת ממני את הסרט, או להשעות אותי, הכול בסדר, מה שיחליטו מקובל עלי״, סיכם.