אדם, סיוון, וזירת האירוע (ארכיון) (צילום: באדיבות המשפחה)
אדם, סיוון, וזירת האירוע (ארכיון) | צילום: באדיבות המשפחה

בחודש אפריל אירעה טרגדיה בתל אביב, כאשר אדם שרם בן ה-12 נמצא ללא רוח חיים בדירת אמו בתל אביב - יום לאחר שפרצה שריפה בדירה. מספר ימים לאחר מכן נמצאה גם גופת אמו, סיוון לביא, לאחר ששמה קץ לחייה. הערב (חמישי) נחשפו במהדורה המרכזית תוצאות הנתיחה של אדם שרם ז"ל - ממנה עולה כי שרם מת מנטילת שני כדורי הרגעה מסוג "ואבן", והם אלה שגרמו למותו - ככל הנראה בשוגג.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בתחילה התעורר החשש כי שאיפת עשן מהשריפה או רעל עכברים שנמצא בדירה גרמו למותו, אך הנתיחה קבעה כי שאדם בן ה-12 לא מת כתוצאה מהרעלה כימית שנבעה מניקיון הדירה. אמו של שרם נתנה לו שני כדורי ואבן, מה שהביא לתגובה אלרגית שגרמה לבצקות שהביאו למותו.

בית המשפחה
בית המשפחה | צילום:

כדורי ואבן אמנם לא מיועדים לילדים, אך מדובר בתגובה אלרגית נדירה. הממצאים עולים בקנה אחד עם עדותה של אמו של שרם, שסיפרה לשוטרים שנתנה לו שני כדורי הרגעה. ההערכה היא שמותו של הילד נגרם בשגגה, מכיוון שמדובר בכמות קטנה יחסית. הודעה נמסרה למשפחה, והתיק הועבר לפרקליטות לצורך סגירה.

סיון לביא ז"ל
סיון לביא ז"ל | צילום:

שרשרת האירועים הטרגית החלה ביום רביעי ה-4.4, כששולחן בבית של המשפחה נשרף, וצוות של כיבוי אש כיבה את השריפה. ביום חמישי האישה והבן הגיעו לסדר את הבית, הלכו לישון שנת צהריים והילד לא התעורר.

הפרמדיקים של מד"א שהוזעקו לזירה על ידי הסבתא, שניסה ליצור קשר עם השניים ללא הצלחה, נאלצו לקבוע את מותו של הילד. זמן קצר לאחר מותו של אדם הוכרזה גם סיוון - אמו - כנעדרת. לאחר שני ימי חיפושים נמצאה גופתה בסמוך לאתר בניה בדרום תל אביב.