ישיבת עיריית בני ברק, בה חולקו הקצאות ל-120 מבני ציבור ומגרשים יקרים ונדירים ברחבי העיר, הפכה לדיון סוער במיוחד. כבר שנים שלא חולקו נכסים בכזה היקף, חינם, עבור העמותות השונות הפועלות בעיר. במהלך ההצבעה, כשסגן ראש העיר מטעם ש"ס אלי דדון מצביע, ראש העיר ממהר להוריד את ידו, אולי בגלל שהוא ובני משפחתו הולכים להרוויח ובגודל.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

עמותה שהקים סגן ראש העיר בעצמו זכתה במגרש. עמותה נוספת שבה אחיו רפאל מנהל בית ספר זכתה גם כן. עמותה שלישית בניהול גיסו, ח"כ יגאל גואטה מש"ס זכתה גם היא. לדדון אח נוסף, ועמותה של הבן שלו יהודה, כלומר אחיין של סגן ראש העיר, זכתה גם היא. ארבעה חתנים במשפחה זכו כולם. חמש העמותות של האחיין והחתנים הוקמו רק לפני שנתיים, באותו יום ובאותה שעה אצל אותו עורך דין, זמן קצר אחרי שפורסם שהעירייה תחלק מגרשים.

ייתכן שחלק מהעמותות האלו הן פעילות וראויות, אך חלק מהעמותות שלא קיבלו הקצאה הן אלו שחשפו את קשרי המשפחה, והן פנו לבית המשפט בטענה שמדובר בניגוד עניינים חריף. בעתירה נכתב כי גם עמותות המקורבות לראש העיר חנוך זייברט, איש חסידות גור, זכו בהקצאות, גם כמו עמותה בה מנהל גיסו של גזבר העירייה.

חגיגת המגרשים של בכיר מבני ברק (צילום: איתי גדסי)
צילום: איתי גדסי

"אדם שקיבל מתנה לא שואלים למה קיבלת, שואלים את זה שנתן למה הוא נתן", טען קרוב משפחתו של סגן ראש העיר שזכה במגרש, בשיחה עם חדשות 2. "זה שיש לנו משפחה פעילה בעירייה זה סותר אחד את השני? לכולנו יש עמותות פעילות ויש לנו הרבה מה לעשות".

מעיריית בני ברק נמסר בתגובה: "מועצת העירייה הצביעה על החלטות מקצועיות של ועדת ההקצאות לאחר פרסומן בעתונות ומתן אפשרות להתנגדויות. חברי הועדה אינם אמורים לדעת או להכיר אם חברי עמותה כלשהיא הינם קרובי משפחה של אחד מנבחרי הציבור של העירייה, והם פועלים בהתאם לחוק בלבד. פרוטוקול הישיבה תיעד כי הרב אליהו דדון, סגן ראש העיר, יצא מישיבת המועצה במהלך ההצבעה. אין לאף אחת מהעמותות כל קשר לראש העיר, וצר מאוד על שימוש בטענות שקריות של גורמים הסבורים שבדרך זו יצליחו להביא לשינוי החלטות".

מח"כ יגאל גואטה נמסר בתגובה: "העמותה שלי הוקמה לפני יותר מעשור, ומרכזת קהילה פעילה עם בית כנסת ושיעורי תורה. אוי ואבוי אם הייתי צריך לחכות לגיסי 13 שנה בשביל הקצאה".