ב' מגיעה למכון הכושר שלה בקיבוץ מעלה החמישה סמוך לירושלים מדי יום לאימון ולשחייה, ומדי פעם גם בעלה, מנוי אף הוא, מגיע יחד עמה - אך השבוע התברר לשניים כי את האימון עליהם לעשות לבד: כשהוא בבריכה היא בחדר הכושר, וכשהוא בחדר הכושר היא בבריכה. הסיבה? החלטת הקאנטרי להפריד בין גברים לנשים בכל הנוגע לפעילות הבריכה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"לא האמנתי למה שראיתי, אני לא אחדש את המנוי בשנה הבאה בוודאות, זה זלזול. לאן זה הגיע? לחדר הכושר שלי", היא מתרעמת בשיחה עם חדשות 2 Online. כמו ב' גם מנויים רבים אחרים נחשפו להחלטה החדשה, שנובעת מהעובדה שהקאנטרי המדובר, "בלו ג'ים", פועל במסגרת מכרז בתוך בית מלון, אליו נרשמו לתקופה זו של החודש בעיקר דתיים וחרדים. לפיכך, המלון אילץ את הקאנטרי לשנות את אופיו.

בהודעה למנויים כתבו בבלו ג'ים כי "בשבועיים הקרובים תהפוך הבריכה מבריכה מעורבת למופרדת בין נשים לגברים, למעט חדר הכושר שבו תימשך הפעילות כסדרה". אחר כך "עידנו" מעט את הניסוח, אבל הותירו את המהות על כנה: "ברצוננו להביא לידיעתכם כי יחולו שינויים בהסדרי השחייה. אנו מקווים כי אי הנוחות הזמנית תתקבל בהבנה, שכן זהו אילוץ המלון בתאריכים אלו".

מי שהגיע לקאנטרי בימים האלה לא היה צריך את ההודעה, כיוון שמראה העיניים היה ברור: פרגוד ענק הפריד בין חדר הכושר לבריכה ועליו נתלה שלט "שחיית גברים" או "שחיית נשים", וחלונות הבריכה כוסו בכיסויים שחורים לבל השוהים במדשאה בחוץ יוכלו לראות את השוחות בפנים, ולהפך.

בהנהלת בלו ג'ים הסבירו בתשובה לשאלת חדשות 2 Online כי ההחלטה נכפתה עליהם. "יש לנו הסכם עם המלון שאורחיו יוכלו להיכנס לקאנטרי. כיוון שכמעט כולם חרדים בתקופה זו, נאלצנו לעשות כן, למרות שיש כאן פגיעה במנויים שרבים מהם התאכזבו מכך. אנחנו מפצים כל מנוי שמתלונן, בין אם בהקפאת המנוי לתקופה זאת, החזר כספי ומתן אפשרות לשחייה בבריכה החיצונית. בשנה הבאה ישונו תנאי המכרז באופן שלא יפגע במנויינו".