כ-100 מ"נשות הכותל" הגיעו הבוקר (רביעי) לעזרת הנשים בכותל המערבי בירושלים, קיימו את תפילת ראש חודש אלול, קראו בספר תורה שהצליחו להכניס ותקעו בשופרות. כמה נערות חרדיות שהיו במקום החלו לצעוק לעברן ולשרוק על מנת להפריע לתפילתן.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

עם כניסתן למתחם עוכבו "נשות הכותל" בעמדת הבידוק וחלק מהן טענו כי המאבטחים דרשו מהן להרים את החצאיות כדי לבדוק שהן לא מבריחות שופרות פנימה. חלק מהנשים אף עברו בדיקה גופנית והגיעו באיחור לתפילה.

נשות הכותל (ארכיון) (צילום: אושרת בן שמשון, חדשות)
הצליחו להכניס ספר תורה, נשות הכותל | צילום: אושרת בן שמשון, חדשות


למרות הבדיקות הקפדניות הצליחו המתפללות להכניס ספרי תורה ושופרות לעזרת הנשים. התפילה החלה בשקט, אך זמן קצר לאחר מכן נערות חרדיות שהיו במקום החלו לצעוק ולשרוק לעבר "נשות הכותל" בשעה שהסדרנים לא מונעים את ההפרעות לתפילה.

מנכ"לית נשות הכותל לזלי זקס אמרה עם סיום התפילה כי "בראש חודש אלול אנו נוהגות לתקוע בשופרות, זה רגע מרומם שבו אנו מאמינות שנפתחים שערי שמיים. אני מקווה שבזכות הרגע הזה אותם לבבות שעוד לא מוכנים לכבד ולאהוב את מי ששונה מהם ויקבלו את זה שהכותל המערבי הוא של כולנו ולא חצרם הפרטית של הזרם החרדי הקיצוני".

בריאיון לגל"צ התייחס שר הפנים אריה דרעי לתפילת הנשים ולטענותיהן נגד המאבטחים ואמר: "זה פרובקציות, זה מלחמות, זה מאבקים - על זה אני מתקומם. המאבטחים המסכנים עושים את עבודתם".