72 גשרים בסכנת קריסה (צילום: דוברות אגף התנועה במשטרה, חדשות)
חסימות לפחות עד מחר בבוקר | צילום: דוברות אגף התנועה במשטרה, חדשות

בעקבות קריסת הגשר בכביש 4, תצטרך המשטרה לחקור כיצד קרה שהמשאית פגעה בו, וכן כיצד ייתכן שפגיעה שכזו הובילה לקריסתו של הגשר. מבדיקה ראשונית של חברת נתיבי ישראל עולה כי מנוף המשאית שפגעה בגשר היה מוגבה, בניגוד לחוק.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

במשטרה מבהירים כי קטע הכביש יישאר סגור לפחות עד מחר בבוקר, דבר שיוביל להמשך העומסים הכבדים בכל האזור המתקיימים כעת. העומסים משפיעים לא רק על הנהגים: כוחות מגן דוד אדום דיווחו על עלייה משמעותית בזמן התגובה שלהם בשל פקקי התנועה. זירת הקריסה הינה בין שני בתי חולים גדולים, תל השומר ובילינסון, דבר המקשה על הפעילות השוטפת של הכוחות.

בשלב זה טרם ברור כמה זמן ייקח הפינוי המוחלט של הזירה, ומשכך לא ידוע מתי תתאפשר פתיחתו המלאה של הכביש. קצב הפינוי יכתיב את ויסות התנועה בכביש, בניסיון להקטין ככל האפשר את עומסי התנועה.

אלה חסימות הכבישים נכון לשעה 23:00: כביש 4 מורשה לדרום (התנועה מופנית לכביש 5); היציאה מאם המושבות לכביש 4 לדרום; חסימה ביציאה מז'בוטינסקי בני ברק לכביש 4 לדרום; כביש 4 אלוף שדה לצפון (התנועה מופנית ל-471 ולאלוף שדה); כביש 4 מסובים לצפון (התנועה מופנית ל-461); כביש 471 לכביש 4 לצפון (התנועה מופנית לכביש 4 לדרום); היציאות המשניות מהערים גבעת שמואל ובני ברק חסומות לכיוון כביש 4 לצפון ולדרום

"בשעות אלה צוותים הנדסיים מיוחדים מבצעים את כלל הפעולות הנדרשות לפינוי מהיר ומקצועי של הכביש, אשר ייפתח לתנועה עד שעות הבוקר, לאחר אישור גורמי המקצוע המוסמכים לכך", הבהיר יהודה נתנאל, סמנכ"ל חטיבת האחזקה בחברת נתיבי ישראל. בחברה הוסיפו כי בכדי להקל העומסים הוסרו מעקות הבטון המפרידות בין הנתיבים, על מנת לאפשר לנהגים שנסעו בקטע החסום לצאת מן המקום, באמצעות נסיעה לכיוונו ההפוך של הכביש המוביל צפונה.

במשטרה ביקשו מנהגים שלא להגיע לאזור, שכן הדבר מפריע לכוחות ההצלה ומסכן את חיי הציבור. לבאים מצפון לדרום יש לפנות בצומת מורשה לכביש 5 לכיוון ראש העין, או לחילופין לפנות מערבה לנתיבי איילון.

למפת הפקקים של waze, לחצו כאן

לנוסעים בכיוון ההפוך, יש לצאת במחלף מסובים לכביש 461 עד צומת הטייסים, ובו לפנות שמאלה לכיוון כביש 40. הנהגים שנמצאים בכביש 4 בקטע הסגור לתנועה מתבקשים לצאת במחלף גהה לרחוב ז'בוטינסקי, לכיוון בני ברק ופתח תקווה.