ילד כבן 12 פונה מוקדם יותר השבוע לבית חולים איכילוב, לאחר שהוכש על ידי נחש ארסי מסוג "אפעה" סמוך לביתו באזור שכם. הוא הובהל במצב קשה מאוד לבית החולים, שם בתום שעות של טיפול ולאחר קבלת נוגדן רעל - ניצלו חייו.

 לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

בתחילת השבוע, ובאישור מתאם הפעולות בשטחים, אושרה כניסתו של הילד לטיפול בישראל והוא הובל ליחידה לטיפול נמרץ ילדים בבית החולים "דנה-דואק" לילדים שבמרכז הרפואי איכילוב.  "הילד שיחק בחוץ ופתאום שמענו צעקה", תאר האב לרופאים את שקרה. "רצנו החוצה ומצאנו אותו מוטל על הרצפה, בוכה, עם יד נפוחה וכאבי תופת. הוא סיפר שנחש הכיש אותו. אישתי החלה לחבוש לו את היד ואני יצאתי החוצה כדי לתפוס את הנחש".

ידו של הילד לאחר שהוכש
ידו של הילד לאחר שהוכש | צילום: דוברות איכילובלאחר שתאר את המקרה, הוציא האב מתוך שקית בקבוק ובו הנחש. לצורך אבחון סוג הנחש, יצרו בבית החולים קשר עם מנהלי חדרי המיון לילדים של נהריה וקפלן ולבסוף אובחן הנחש מסוג "אפעה" - זן מסוכן וארסי מאוד. הילד אושפז במצב קשה ביחידה לטיפול נמרץ ילדים. שם פתחו הצוות הרפואי והסיעודי בסדרת פעולות לייצוב מצבו.

לאחר זמן קצר הוזרק לילד הנסיוב הספציפי שיש לתת לסוג נחש זה, אך במשך שעות ארוכות הטלטל הילדבין החיים ומוות, עד שפקח את עיניו והחל להתאושש. כעבור שבוע הוא שוחרר לביתו במצב מצוין. הנחש הועבר להמשך טיפול בספארי ברמת גן עד שהוחזר שוב לטבע, הפעם במקום בטוח, רחוק ממגע עם בני אדם.