פעילות המשטרה בליל השנה החדשה (צילום: דוברות המשטרה, חדשות)
יכולות אכיפה חדשה למשטרה | צילום: דוברות המשטרה, חדשות

במסגרת המאבק בתאונות הדרכים והגברת הביטחון בכבישים, יצויידו מעתה שוטרי אגף התנועה במכשיר חדש ומשודרג לבדיקת נהגים תחת השפעת אלכוהול. מכשיר הינשוף החדש, בעל מסך המגע הדיגיטלי, יחליף את המכשיר הקיים ויאפשר למשטרה לבצע אכיפה כנגד אוכלוסיות מיוחדות: נהג חדש, נהג שטרם מלאו לו 24 שנים (נהג צעיר), נהג בעת נהיגה ברכב ציבורי ונהג בעת נהיגה ברכב מסחרי או ברכב עבודה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הגלאי החדש יאפשר מדידה שתחל להתבצע מערכים של 100 מ"ג לליטר אוויר נשוף ולמעשה, כשמדידה שמתחילה מערכים נמוכים אלה מייתרת את בדיקת הדם שהייתה דרושה בעבר לאוכלוסיות המיוחדות.

במהלך חצי השנה הראשונה של 2017 בפעילות אכיפה מאומצת של שוטרי משטרת ישראל, נתפסו יותר מ-1,700 נהגים שנהגו תחת השפעת אלכוהול. נתון זה מצביע על עלייה של 12% ביחס לתקופה מקבילה אשתקד.

הינשוף החדש (צילום: דוברות המשטרה)
הינשוף החדש | צילום: דוברות המשטרה
הינשוף החדש (צילום: דוברות המשטרה)
הינשוף החדש | צילום: דוברות המשטרה

"נהיגה תחת השפעת אלכוהול בקרב הנהגים בכלל ובאוכלוסיית הנהגים המיוחדת בפרט הינה עבירה חמורה מאוד המהווה סכנה לנהג ולכלל ציבור משתמשי הדרך", מסרה המשטרה. "מחקרים רבים מצביעים על חוסר שליטה וזמן תגובה איטי במהלך הנהיגה תחת השפעת אלכוהול, קבלת ההחלטות בזמן חירום עלולה להיות מוטעית והרת אסון לכן, הרחקת נהגים שיכורים מהכביש ע"י אכיפה נחושה והרתעתית תסייע לצמצום תאונות הדרכים ותשפיע על הקטל בכבישים".

עוד מסרה המשטרה כי "נמשיך במאמץ לקידום היכולות הטכנולוגיות, במטרה לשנות את תרבות הנהיגה באמצעות אכיפה בלתי מתפשרת ואפקטיבית במלחמה בתאונות הדרכים, ולשיפור בטיחותם של הנהגים בכבישים".