אמור היה להנחות המצעד. פרישר גוטמן ז"ל (צילום: חדשות 2)
"מנסים לייצב את מצבו", פרישר גוטמן | צילום: חדשות 2

מצבו של הזמר אמיר פרישר גוטמן, מוסיף להיות הבוקר (ראשון) קשה מאוד ולא יציב לאחר שטבע אתמול בחוף לא מוכרז בעתלית. במהלך הלילה נלחמו הצוותים הרפואיים לייצב את מצבו אך הוא עדיין מורדם ומונשם. "אנחנו מנסים לייצב את מערכות גופו שקורסות", סיפר סגן מנהל בית החולים רמב"ם, ד"ר מיקי הלברטל. "הסיכויים שייצא ללא נזק משמעותי הם קלושים".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

"מצבו ממשיך להיות אנוש", הסביר ד"ר הלברטל. "הוא עבר לילה בו קיבל הרבה מאוד טיפולים כדי לנסות ולייצב מערכות בגופו שקורסות באופן טבעי אחרי קרוב לשעה של החייאה. אנחנו ממשיכים במאמצים".

סגן מנהל בית החולים טען כי עדיין מוקדם מדי על מנת להעריך את לוחות הזמנים להחלמה אפשרית של פרישר גוטמן. "קשה לאמוד את זה (זמן ההחלמה - פ.נ) בלוחות זמנים, אנחנו עדיין בשלב הייצוב", סיפר. "אנחנו כרגע לא מנסים לבדוק דברים אחרים, כמובן שיש חשש גדול אבל אנחנו עדיין מנסים לייצב את המערכות האחרות".

בית חולים רמב"ם (צילום: חדשות 2)
פינוי פרישר גוטמן לרמב"ם, אתמול | צילום: חדשות 2

ד"ר הלברטל סיכם בכך שסיכויי ההחלמה של פרישר גוטמן, ללא נזק משמעותי יהיו לאור הנסיבות, נמוכים מאוד. "כמובן שהיו מקרים של החלמה - זוהי הרפואה", הסביר ד"ר הלברטל. "אבל אין ספק שהסיכויים לכך הם קלושים".

פרישר גוטמן טבע אתמול יחד עם אחייניתו בת ה-5 וחברת משפחה בסמוך לחוף נווה ים בעתלית. השלושה נכנסו לחוף לא מוכרז וגל סחף אותם: חבורת גולשים הספיקה להציל את הבנות, אך גוטמן אותר במים רק מאוחר יותר ופונה לבית החולים.

האירוע התרחש בזמן שהזמר ומשפחתו הגיעו לחוף על מנת לחגוג שנה לאבחון השגוי של הזמר כחולה בסרטן, לאחר שהתברר כי מדובר במחלה בשם קיקוצ'י: פרישר גוטמן תובע בימים אלה את בית החולים איכילוב על ההתנהלות בפרשה.