בין המגיבים. יאיר נתניהו, ארכיון (צילום: מארק ישראל סלם, פלאש 90, חדשות)
יאיר נתניהו | צילום: מארק ישראל סלם, פלאש 90, חדשות

בנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו, ביטל בזלזול את התמונות ששודרו מצעדות הניאו-נאצים ואמר כי הם לא מהווים חשש אמתי. נתניהו הצעיר בחר, בדומה לטראמפ, לתקוף דווקא את ארגוני השמאל שהפגינו נגד הגזענות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"צריך לשים דברים תחת פרספקטיבה. אני יהודי, אני ישראלי. הניאו-נאצים בווירג'יניה שונאים אותי ואת ארצי", כתב נתניהו באנגלית בעמוד הפייסבוק שלו תחת השם "יאיר הון (Yair Hun). "עם זאת, הם שייכים לעבר והם לא יתקיימו בעתיד".

"לעומתם", הוסיף, "הבריונים של אנטיפה ו-BLM (ארגוני השמאל הנלחמים בפאשיזם ובעד זכויות לשחורים) שונאים את המדינה שלי וגם את אמריקה לדעתי, אך הם דומיננטיים יותר באוניברסיטאות האמריקניות ובחיים הציבוריים".

הסטטוס שפרסם בפייסבוק (צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של יאיר נתניהו)
הסטטוס שפרסם בפייסבוק | צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של יאיר נתניהו

בניגוד לבנו, ראש הממשלה בנימין נתניהו גינה את תהלוכות הניאו-נאצים למרות שההודעה יצאה מלשכתו רק שלושה ימים אחרי אירוע הדריסה, ויממה אחרי שהנשיא טראמפ גינה את המקרה קצת יותר בתקיפות. רה"מ אמר כי מדובר ב"ביטויים מקוממים של אנטישמיות, נאו-נאציזם וגזענות. כולם צריכים להביע התנגדות לשנאה הזו".

חבר הכנסת היחיד שהביע תמיכה בדבריו של הנשיא טראמפ שהאשים את ה"קיצוניים בשני הצדדים" במהומות בווירג'יניה הוא אורן חזן. בעמוד הטוויטר שלו כתב חזן כי "טראמפ צודק. אלימות וקיצוניות מכל צד אסורה ומחייבת גינוי. ליפי הנפש בשמאל ובתקשורת זה לא משנה".

דבריו של חזן נאמרו לאחר שפרסמנו אמש במהדורה המרכזית את התיעוד מתוך תהלוכת הלפידים של הנאו נאצים בארה"ב, במהלכן קראו המפגינים "יהודים לא יחליפו אותנו" והתבטאו בגזענות קשה כלפי גזעים שונים.

יאיר נתניהו עלה לאחרונה לכותרות לאחר שפרסם תגובה בעמוד הפייסבוק שלו על פוסט נגדו שהעלה גוף הקשור למכון מולד. בפוסט כינה את הקרן החדשה לישראל כ"קרן להשמדת ישראל" ותהה למה לא מפרסמים תחקירים על ילדים של ראשי ממשלה לשעבר. בתגובה הגיש מכון מולד תביעת דיבה נגד נתניהו בשל "הפוטנציאל ההרסני של דברי הבלע שלו".