משאית עם מנוף התנגשה הערב (שני) בגשר הולכי רגש בכביש 4 בכניסה לגבעת שמואל וגרמה לקריסתו. במקום שני לכודים: נהג המשאית שנלכד ברכבו לאחר שהגשר קרס על קבינת הרכב ושוטר שהגיע למקום זמן קצר לאחר מכן. הכביש נסגר לתנועה לשני הכיוונים וייפתח לכל המוקדם בשעות הבוקר כשהריסות הגשר יפונו מהכביש.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

המשאית פגעה בגשר להולכי רגל סמוך לשכונת רמת אלחנן בבני ברק. מבדיקה ראשונית של גורמי מקצוע עולה כי הסיבה בגינה קרס הגשר הוא שמנוף המשאית היה מונף לגובה בניגוד לחוק.

כתוצאה מהפגיעה העזה, קרס הגשר ישירות על הקבינה של המשאית ועיקר הפעילות של כוחות ההצלה הרבים שהגיעו לאזור מתמקדת בשלב זה בניסיון לחלץ את שני הלכודים בתוך המשאית שבשלב זה לא ניתן להגיע אליהם.

"תוך כדי הנסיעה הבחנתי שהמשאית מזגזגת, לא הבנתי למה", סיפר עד ראיה להתנגשות, רונן גיא, לחדשות 2. "ראיתי שיירות של רכבים צופרים ועוקפים אותו, אבל משהו מנע ממני לעקוף אותו גם. ראיתי שהמנוף ממש גבוה, אבל חשבתי שהוא יעצור לפני הגשר ויבצע בו עבודה כלשהי", הסביר.

לדברי גיא, "עצרתי בפתאומיות בערך 20-50 מטרים מהמשאית כששמעתי בום חזק. ראיתי את המנוף נכנס בגשר, ואנשים שהיו עליו פשוט קפצו. עצרתי את הרכב וברחתי, כי חשבתי שזה סוג של פיגוע", המשיך. "שמעתי צרחות, והייתי בהלם".

הכוחות הרבים שהגיעו לזירה ממתינים בשלב זה למנוף הידראולי שירים חלק מהגשר, דבר שיאפשר גישה לקבינת המשאית וחילוץ הנפגעים, שמצבם כרגע לא ברור. בתוך כך החלו כוחות הכיבוי לנסר את גדר ההפרדה של הכביש כדי לנסות לשחרר את עומסי התנועה הכבדים ולאפשר ליותר רכבי חילוץ להגיע.

קריסת הגשר. אתמול (צילום: דוברות אגף התנועה במשטרה)
המשאית שנחצה ע"י הגשר | צילום: דוברות אגף התנועה במשטרה
72 גשרים בסכנת קריסה (צילום: דוברות אגף התנועה במשטרה, חדשות)
צילום: דוברות אגף התנועה במשטרה, חדשות

כאמור, באירוע נפצע גם שוטר, שעלה על המשאית זמן קצר לאחר קריסת הגשר. כביש 4 צפוי להיות סגור לשני הכיוונים לזמן רב עד שהריסות הגשר יפונו מהדרך ולא יהוו סכנה בטיחותית.

מהמשטרה נמסר כי "לפני מספר דקות קרס גשר בכביש 4 בין גבעת שמואל לבני ברק, כרגע לא ידוע על מספר הפצועים והנפגעים. בשלב זה הכביש נסגר לשני הכיוונים. כוחות משטרה, רפואה וחירום בדרכם למקום, כרגע הצטברו עומסים כבדים באזור. ציבור הנהגים מתבקש שלא להגיע למקום ולנסוע בדרכים חלופיות".

מאמצים לחילוץ 2 לכודים (צילום: דיווחי הרגע)
מאמצים לחילוץ 2 לכודים | צילום: דיווחי הרגע

"כל הגשר שנמצא מעל הנתיב לכיוון צפון קרס וכרגע מנסים לבדוק כמה לכודים ישנם במשאית ומה מצבם, הגשר מחץ את הקבינה של המשאית ובשלב זה אנחנו לא יכולים להגיע לנהג", אמר דובר מד"א זכי הלר לחדשות 2.

כוחות גדולים במקום (צילום: דיווחי הרגע)
כוחות גדולים במקום | צילום: דיווחי הרגע

חובש רפואת חירום של מד"א יובל שמר סיפר: "כשהגענו למקום ראינו את הגשר שקרס על תא הנהג של המשאית שהיה מעוך לגמרי. ניסינו להגיע לנהג הלכוד על לטפל בו אבל בשל הסכנה של הקריסה לא ניתן להגיע אליו ובשלב זה נעשות הכנות עם כלים מיוחדים על מנת לחלצו".

"זה לא גשר ענק, הגיוני שהוא נפל" (צילום: דוברות מד"א)
קושי רב להגיע לקבינת המשאית | צילום: דוברות מד"א

"בשעות אלה צוותים הנדסיים מיוחדים מבצעים את כלל הפעולות הנדרשות לפינוי מהיר ומקצועי של הכביש, אשר ייפתח לתנועה עד שעות הבוקר, לאחר אישור גורמי המקצוע המוסמכים לכך", אמר סמנכ"ל חטיבת האחזקה בחברת נתיבי ישראל יהודה נתנאל. "יש לציין כי בכדי להקל העומסים הוסרו מעקות הבטון המפרידות בין הנתיבים, על מנת לאפשר לנהגים שנסעו בקטע החסום לצאת מן המקום, באמצעות נסיעה לכיוונו ההפוך של הכביש המוביל צפונה".

בהכנת הידיעה השתתפו ניר דבורי, משה נוסבאום, יאיר שרקי, יואב אבן ועמרי ברק.