מהראש שלכן - לראשה של חולה: מאות מספרות ברחבי הארץ מאפשרות לנשים המגיעות אליהן לגזור את שיערן ללא עלות - על מנת להעבירו לתרומה לחולות סרטן ששיערן נושר במהלך הטיפולים וההקרנות. אם לא תרמתן שיער בעצמכן, ודאי נתקלתן בחברות או קרובות משפחה שעשו זאת - אבל האם תהיתן לאן מגיעות תרומות השיער? הצצה לתהליך - משלב התרומה ועד לחבישת הפאה שנוצרה מהשיער שנתרם.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו   

לאחר שהשיער נגזר באחת מ-407 המספרות הייעודיות לתרומות ברחבי הארץ (הרשימה המלאה מופיעה כאן), הוא נשלח לעמותת "זכרון מנחם", המרכז הישראלי לתמיכה בילדים חולי סרטן ובמשפחותיהם. העמותה מעבירה את השיער למפעל לייצור פאות, שם הוא עובר תהליך מיון לפי אורך, צבע וסוג השיער.

השיער נגזר - ומועבר לתרומה (צילום: חדשות 2)
השיער נגזר - ומועבר לתרומה | צילום: חדשות 2פאה אחת תופרים משבע קווצות שיער באותו הגוון. לאחר הליך של מיון, עובר השיער תהליך של סירוק, שטיפה ותפירה בעבודת יד ובהתאמה אישית לחולה. בעמותה קיים מלאי של פאות מוכנות בכל צבע, סוג ואורך כדי שכל חולת סרטן תוכל לקבל באופן מיידי פאה המתאימה לה - ולא להמתין שבועות ארוכים עד הכנת פאה חדשה.

כל חולה זכאית לקבל פאה ללא עלות

כל חולת סרטן בישראל שהשיער שלה נושר עקב הטיפולים הכימותרפיים זכאית לקבל פאה חדשה משיער טבעי - בחינם. מדי שנה מגיעות לעמותה עשרות תרומות שיער ומתוכן נתפרות כ- 1500 פאות לחולות סרטן.

פאה משיער טבעי נוצרת בעבודת יד (צילום: חדשות 2)
פאה משיער טבעי נוצרת בעבודת יד | צילום: חדשות 2מעבר לתרומה במספרות הייעודיות, חברי העמותה מקיימים אירועי התרמה שונים ברחבי הארץ, אליהם מגיעות מאות נשים בכל פעם כדי לתרום כמות נכבדת משיערן - כשהתנאי הוא תרומה של 30 סנטימטרים ויותר. מאחר ורוב הנערות אוהבות שיער ארוך מומלץ לתרום שיער באורך של יותר מ-30 סנטימטרים.

כל חולה ששיערה נושר זכאית לפאה (צילום: חדשות 2)
כל חולה ששיערה נושר זכאית לפאה | צילום: חדשות 2"תרומת שיער היא דרך לתרום למטרה כל כך חשובה בדרך קלה, זולה ונעימה", אומר חיים ארנטל, מייסד ויו"ר העמותה. "כל אחת יכולה לתרום מעצמה, פשוטו כמשמעו, ולהעלות חיוך על פני ילדה, נערה או אישה חולה, שבנוסף להתמודדות הקשה והמאיימת עם מחלת הסרטן, צריכה להתמודד עם אובדן השיער שכל כך חשוב לה ולזהות שלה. כל תרומה היא יקרת ערך, כל תורמת עושה חסד וכל חיוך שעולה על שפתי המקבלות הוא עולם ומלואו. תודה לכל תורמת, מעומק לבי, בשמי ובשם כל משפחת זכרון מנחם".

רוצים לתרום? רשימת המספרות מפורסמת באתר של העמותה: http://www.zichron.org/

לפניות לכתבת:
avivitm@ch2news.co.il